کمیساریای عالی حقوق بشر اقدامات امارات را محکوم کرد

کمیساریای عالی حقوق بشر اقدامات امارات را محکوم کرد

کمیساریای عالی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متّحد‌، موارد نقض حقوق بشر توسط امارات را محکوم کرد و این کشور را به شکنجه بازداشت‌شدگان در امارات و یمن متّهم‌ کرد.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از الجزیره، کمیساریای عالی حقوق بشر در پایگاه اینترنتی خود تصریح کرد: «امارات افرادی را که از مقامات مسؤول انتقاد می‌کنند دستگیر و بازداشت می‌کند. نیروهای اماراتی هم‌چنین در داخل کشور و در یمن مخالفان را شکنجه می‌کنند.»

به نوشته‌ی این پایگاه، امارات دست‌کم‌ دو مرکز بازداشت غیر قانونی در یمن دارد و نشانه‌هایی وجود دارد که مسؤولان این کشور با وجود دریافت دستور آزادی ربوده‌شدگان، هم‌چنان آنان را در بازداشت نگه می‌دارند و شماری از بازداشتی‌ها را نیز به خارج از یمن منتقل کرده‌اند.

طبق این گزارش، مادران افراد ناپدید شده در استان عدن در جنوب یمن تأکید کرده‌اند که در منطقه بازداشتگاه‌هایی وجود دارد که از کنترل دولت قانونی یمن خارج است و غالباً‌ توسط نیروهای امنیّتی‌ خارجی و نیروهای ائتلاف عربی اداره می‌شوند و در آن‌ها افراد را تحت شکنجه قرار می‌دهند.

بنابر اعلام پایگاه اینترنتی کمیساریای عالی حقوق، پیشتر مادران ربوده شدگان با برگزاری تجمّع‌‌های اعتراضی در مقابل دادگاه عالی یمن در شهر عدن تأکید کرده بودند که تعدادای از افراد ربوده‌ شده در زیر شکنجه جان سپرده‌اند.

بدون امتیاز