فعّال‌ مدنی مریوانی با رکاب‌زنی پیام صلح و عدم خشونت را بە تهران می‌رساند

فعّال‌ مدنی مریوانی با رکاب‌زنی پیام صلح و عدم خشونت را بە تهران می‌رساند

«شریف باجور» فعّال‌ مدنی اهل مریوان، روز دوشنبه ٢٠ شهریورماه، یک حرکت اعتراضی همراه با اعتصاب غذا و رکاب زدن دوچرخه از شهر مریوان تا تهران را با شعار «عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است» شروع کرد.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از باسنیوز، این حرکت اعتراضی، در جهت انسجام فعّالیّت‌ مدنی در بین فعّالان‌ مدنی و پشتیبانی از جهانی عاری از خشونت همراه با صلح و انسان‌دوستی است.

شریف باجور در این راستا خطاب بە جامعە مدنی پیامی بە شرح زیر منتشر کردە است:

«عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است!

خشونت نیروی ویرانگری است که از تسلّط‌ نفرت بر احساسات انسان موجب زوال تفکّر‌ و عقلانیّت‌ می‌گردد‌ و با رشد در وجود و ناآگاهی در مقام تصمیم در برابر آنچه که از درک و مقبولیت‌ آن ناتوان می‌باشد‌، تمام توان و قدرت انسان را برخلاف موازین اخلاق و شیوه‌های انسانی در تخریب و انهدام دستمایه‌ی مادی و معنوی بشریّت‌ به کار خواهد برد.

عدم خشونت ‌باوری از توانایی انسان در استفاده از تفکر خود و منطق حاصل از آن، راه مناسب عاری از خشونت را در مقابله با مشکلات پیش روی جامعه بشری قرار خواهد داد. تمام شکوفایی و پیشرفت جامعه بشری نتیجه چنین فکری است که با تلاش فراوان در جستجوی حقیقت با عشق و احساس مهربانی برخاسته از این آگاهی در حفظ کرامت انسانی می‌کوشد.

عدم خشونت بستر مناسبی است برای هر جامعه‌ای که آینده خود را بر طبق آن بنا نهد و ساخت جامعه مدنی بر مبنای این فکر به نظمی پایدار و راهی هموار برای حرکت جامعه به دنبال خواسته‌های خویش منتهی می‌شود. خوشبختانه ذهنیّت‌ مدنیّت‌گرای جامعه ما با درک این اهمیت، مسئولیّت‌‌پذیرانه گام‌های استوار و مناسبی در راه عدم خشونت برای بهبود شرایط جامعه برداشته است. فعّالیّت‌های مدنی و حضور افراد و فعّالان‌ مدنی نشان از فکری سالم و بدور از خشونت است که با تمام وجود برای سلامتی جامعه، پیشرفت و رسیدن به جایگاه بهتر تلاش می‌نماید. نقش این حرکت در کنترل و حذف عامل‌های خشونت زا در جامعه به عنوان نیروی تهدید کننده جامعه بشری قابل تقدیر و آموزنده می‌باشد.

در چنین جامعه‌ای باید اندیشه‌های مهربانی در جریان باشد تا بتوان بنای صلح و جهانی عاری از خشونت را بر آن ساخت و این اندیشه‌ی مردمانی است که قلبشان، همه جهان در آن جای دارد. بر پایه تفکر عدم خشونت، در جهت تشویق و تقویت جامعه مدنی برای زندگی و دنیایی بهتر، ساعت ٩ صبح روز دوشنبه ٢٠ شهریور ١٣٩٦ حرکتی مبنی بر اعتصاب غذا به مدت سه روز و همزمان رکاب زدن با دوچرخه از شهر مریوان به مقصد تهران آغاز می‌شود.

این حرکت نمادین برای اهدافی والا و انسجام فعالین‌ مدنی در فضایی عاری از خشونت به منظور: ١- دفاع از وضعیت کولبران در کردستان و اعتراض نسبت به کشتار آنها و جلوگیری از تکرار این کشتار ٢- حمایت از فعال مدنی رضا شهابی و کمک به شنیده شدن صدای او و همچنین تقدیر از شخصیّت‌ عدم خشونت‌خواه آتنا دائمی و ارج نهادن به مبارزه او بر علیه کشتار انسان‌ها ٣- حمایت از قربانیان خشونت در میانمار و محکوم کردن این جنایت بشری و ٤- دعوت جامعه برای فعّالیّت‌های مدنی در روزی مشترک به نام روز مهربانی در پنجشنبه آخر هر هفته به منظور تلاش برای جامعه‌ای سالم و خوشبخت طرح‌ریزی شده است .بر مبنای شعار «عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است» از تمامی فعالین مدنی که برای جامعه‌ای عاری از خشونت تلاش و مبارزه می‌کنند، خواهان انسجام، همدلی و اتّحاد‌ در جهت پیشرفت جامعه مدنی و برقراری صلح و مهربانی هستیم.

شریف باجور ١٣٩٦/٠٦/٢٠»

بدون امتیاز