آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط دالاهو ادامه دارد

آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط دالاهو ادامه دارد

آتش‌سوزی جنگل‌های بلوط منطقه ریژاو دالاهو پس از گذشت قریب به ٣٠ ساعت همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار اصلاح‌وب از کرمانشاه، از عصر دوشنبه ١٣ شهریور ماه جاری، کوه‌های کاو دالاهو مشرف بر منطقه گردشگری ریژاو، دچار حریق شده و تاکنون پس از قریب به سی ساعت خاموش نشده و همچنان در حال گسترش به ارتفاعات غیر قابل دسترس می‌باشد.

این در حالیست که نیروهای منابع طبیعی شهرستان و مردم محلّی‌ در شبانه‌روز گذشته برای مهار آتش در تلاش‌اند اما به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر و عدم در اختیار داشتن امکانات لازم برای خاموش کردن آتش، در کنترل آن ناکام بوده‌اند.

گفتنی است که استان کرمانشاه نیز هم‌چون دیگر استان‌های زاگرس‌نشین و به مانند سال‌های گذشته، امسال شاهد حجم گسترده آتش‌سوزی در مناطق طبیعی و جنگلی خود همچون شاهو، گیلانغرب، سرپل ذهاب و دالاهو بوده است.

علی‌رغم‌ درخواست‌های پیاپی انجمن‌های عضو دبیرخانه منابع طبیعی استان برای اختصاص بالگرد آب‌پاش به ادارات منابع طبیعی برای اطفاء حریق و با وجود وعده‌های مسؤولین در این زمینه، اما همچنان مردم محلّی‌ و نیروهای منابع طبیعی و اعضای سمن‌های دوستدار طبیعت ناچار به پذیرش خطرات مقابله مستقیم با آتش و اقدام به خاموش کردن آن با دست خالی و با سرشاخه‌ها هستند و با شعار «کوشش بیهوده به از خفتگی است» به تلاش ناکام خود در مقابله با شعله‌های آتش تا رسیدن بالگرد آب پاش ادامه می‌دهند.

آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط دالاهو ادامه دارد
آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط دالاهو ادامه دارد
بدون امتیاز