جشنواره انجیر هورامان برگزار شد

جشنواره انجیر هورامان برگزار شد

اولین جشنواره «انجیر هورامان» با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی و باغداران و تولیدکنندگان نمونه، چهارشنبه ٢٥ مردادماه در سروآباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصلاح‌وب از سروآباد، علی مفاخری، فرماندار شهرستان سروآباد در این مراسم اظهار داشت: «باتوجه به این‌که‌ باغداری یکی از ظرفیت‌ها‌ و جاذبه‌های‌ این شهرستان محسوب می‌شود‌، در جلسه شورای اداری مصوّب‌ شد که جشنواره انجیر به عنوان یکی از محصولات ارگانیک سروآباد برگزار شود.»

علی مفاخری همچنین افزود: «در سال آینده علاوه بر انجیر، جشنواره‌های‌ انار، انگور سیاه و گردو نیز به عنوان چهار محصول استراتژیک منطقه هورامان در سروآباد برگزار خواهد شد.

وی افزود: «مردم سخت‌کوش هورامان به‌واقع در عمل اقتصاد مقاومتی را تعریف نموده‌اند و در تلاشگری شهره شده‌اند؛ تلاش بر این است که با برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها‌ و نمایشگاه‌ها، ظرفیّت این منطقه در بخش باغداری را برندسازی کرده و درسطح کشور بیشتر معرفی و شناسایی کنیم.»

تجلیل از باغداران نمونه هورامان، برپایی نمایشگاه انجیر و صنایع دستی، بیان مشکلات باغداران و اجراهای شاد هنری از دیگر برنامه‌های جشنواره انجیر بود.

شهرستان سروآباد با دو بخش مرکزی و هورامان (هه‌ورامان) و جمعیتی بالغ بر ۵۲هزار نفر در فاصله ۹۰کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده و دارای ۲۴کیلومتر مرز با کشور عراق است.

جشنواره انجیر هورامان برگزار شد
بدون امتیاز