پیام تبریک دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح به مناسبت عید سعید فطر ۱۴۳۸

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

«وَلِتُكَبِّرُوا اللَّهَ عَلَى مَا هَدَاكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ»(بقره:185)

کلمات و واژگان از بیان عظمت ماه مبارک رمضان و ابعاد و اثرات مادی و معنوی آن و نیز تبریک و تهنیت عیدِ سعیدش قاصر است. رمضان فرصت گران‌بها و موسم فرخنده برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از خوان گسترده و بدیع و بی‌بدیل پروردگارِ رحمان و رحیم و توسعه و تثبیت اندیشه خیرخواهی، خدمت به همنوعان، همبستگی، تکافل، احساس مسؤولیت متقابل، نیل به برتری و تمایز ایمانی، اخلاقی و رفتاری است.

عید سعید فطر در واقع، جشن رهایی از قید و بندهای محدودکننده‌ی فرمانبرداری شایسته‌ی خالقِ معبود و رهایی از روزمرگی و عادت‌ها و رفتارهای ناپسند و همچنین تجدید عزم و اراده برای حرکت در مسیر ارتقای معنویت، تعالی اخلاق، توفیق در مدیریت درست زندگی، برخورداری بیش از پیش از سعه‌ی ‌صدر و توانایی بخشش همدیگر است.

عاجزانه از درگاه خداوند منان مسألت دارم، فرجام این مهمانی عظیم و محصول طاعت، عبادت و نیایش در آن را برای تمامی اهل ایمان به‌ویژه هم وطنان گرامی، رحمت و مغفرت، رهایی از عذاب آخرت، برخورداری از حیات طیبه، سلامت قلب و پاکی اندیشه و کردار پسندیده قرار دهد؛ و شاهد تعالی و کمال روزافزون مسلمانان و تحکیم پایه‌های وحدت و مودت آنان و کاهش آلام دنیای اسلام باشیم.

ختم الله شهركم بالرحمة والغفران وتقبل صيامكم وقيامكم وصالح اعمالكم وجعلنی واياكم من عتقائه من النار وجعل ختام صومكم عبادة والعيد فرحة لكم وسعادة

عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح
۱۳۹۶/۰۴/۰۴