خطیب نماز جمعه‌ی مسجد شیخین ایرانشهر: صهیونیست آرزوی یهودی کردن قدس را به گور خواهد برد

خطیب نماز جمعه‌ی مسجد شیخین ایرانشهر: صهیونیست آرزوی یهودی کردن قدس را به گور خواهد برد

مولوی عطاالله رسولیزاده، خطیب مسجد شیخین ایرانشهر، در خطبه‌های نماز جمعه‌ی دوّم تیرماه جاری، مسأله‌ی فلسطین و قدس را محور سخنان خود قرار داد و بر اهمّیّت پاسداری از آن تأکید کرد.

بنابه گزارش اصلاح‌وب، وی با بیان این‌که «قدس ریشه در قرآن و سنّت‌ دارد» اظهار داشت: «خداوند در کلامش جایگاه و قداست سرزمین قدس را تبیین نموده و به آن قسم والتین والزیتون یاد می‌کند.»

وی در باب اهمّیّت این مکان افزود: «قدس ایستگاه سفر اسرارامیز پیامبر –صلّی‌الله علیه و سلّم، خاستگاه ادیان، جولانگاه مجاهدین و زادگاه پیامبران و اندیشمندان است.»

 مولوی رسولیزاده مسأله‌ی قدس را مسأله‌ای «اعتقادی و آسمانی» دانست و افزود: «قدس مسأله‌ی سیاسی نیست، صهیونیسم و غرب درصدد هستند تا آن‌را جریان سیاسی و حکومتی جلوه بدهند و افکار عمومی را بدان‌سو جهت دهند.»

وی در ادامه‌ی سخنانش بر لزوم حفاظت و پاسداری از قدس تأکید کرد و افزود: «تراژدی فلسطین دل هر مسلمان و آزاده و آزادی‌خواهی را رنج می‌دهد و او را به چاره‌جویی وامی‌دارد. تاریخ پرفراز و نشیب فلسطین درس عبرتی برای ستمگران و بدخواهان دارد. فلسطین در گذر زمان آماج‌گاه‌ دشمنان بوده و شیرمردانی چون عمر فاروق و صلاح‌الدین ایوبی قدس را از دست بیگانگان و غاصبان نجات داده‌اند. پیکر زخم‌دیده و نازنین فلسطین امروز مسلمانان را ندا می‌دهد و نیاز به حفاظت و پاسداری دارد. آیا جفا نیست که قبله‌ی اول در زیر چکمه‌های پلید صهیونیست پایمال و خون مردم و کودکان معصوم در خیابان‌ها‌ روان شود و ما مسلمانان بی‌تفاوت باشیم؟! به قول مجاهد بزرگ عبدالعزیز رنتیسی، آیا خون ما از خون کودکان فلسطین رنگین‌تر هست؟!»

امام جمعه‌ی مسجد شیخین ایرانشهر در پایان ضمن اظهار امیدواری برای سربلندی قدس بیان داشت: «همانگونه که ما معتقد به قداست و طهارت و حراست از بیت الحرام و مسجدالنبی هستیم، باید به همین مقیاس باور به قداست و عصمت و حراست مسجدالاقصی و حرم مطهرش داشته باشیم. صهیونیست تلاش بر یهودی کردن قدس و فلسطین دارد، اما بداند که این آرزو را به گور خواهد برد و بداند قدس و مسجدالاقصی آرمان هر مسلمان و هر انسان آزاده است.»

بدون امتیاز