سوال من در مورد موضوعی تحت عنوان انرژی‌ست: نامزد من شرط ازدواجمان را نماز خواندن گذاشتن و اطرافیان، بنده را به ایشان معرفی کردن که آدمی هسنم نماز می‌خوانم ولی در واقع گاها نمازهایم قضا می‌شود؛

شماره: 
0
ادامه سؤال: 
چون دختر هستم و مشغله‌ی زیادی دارم و بیرون شرایط برای وضو سخت است. حالا ایشان می‌گویند؛ چون نماز من قضا می‌شود، انرژی منفی می‌گیرد، ایشان از من دور شده است! آیا اصلا همچنین چیزی به اسم انرژی وجود دارد؟! ضمن اینکه به من زنگ می‌زد و می‌گفت انرژی گرفتم یاسین خوندی؟ من هم برای دلخوشی‌اش می‌گفتم بله درحالی‌که نخوانده بودم... لطفا راهنمایی کنید این بحث انرژی که ایشان می‌گویند همه‌ی ادیان در خصوص آن صحبت کرده‌اند، ریشه‌اش از کجاست؟ و آیا اصلا می‌شود کسی آرامشی را که از عبادتش می‌گیرد اسمش را انرژی بگذارد و اینکه آیا ممکن است این انرژی را به شوهرش منتقل کند و یا بالعکس؟!

ازدواج امر مقدسی‌ است و نوعی عبادت به شمار می‌آید و باید زن و شوهر زندگی زناشویی خود را بر پایه‌ی صداقت بنا نهند، اگر به یکدیگر دروغ بگویند به فرجام نیکی نمی‌رسند. رفتار و عملکرد افراد بر یکدیگر تأثیرگذار است، هرگاه کسی بر پایه‌ی تصوراتی با دیگری ازدواج می‌کند، پیوسته بر این باور است که آن فرد بنا بر آنچه وی تصور می‌کند رفتار کند، اگر آن رفتارها را انجام دهد، انتخاب‌کننده نیز می‌بیند که انتخاب خوبی داشته و همگون و همانند وی است، به آرامش می‌رسد و نوعی از انرژی مثبت می‌گیرد، اما اگر بر پایه‌ی تصورات وی عمل نکند، و او متوجه چنان رفتاری شود ناراحت می‌شود و فکر می‌کند که فریب خورده است و انرژی منفی می‌گیرد، اما در این مسأله نباید زیاده‌روی کرد؛ خیلی از مواقع فرد با تلقین خودش به انرژی منفی یا مثبت می‌رسد. سعی شود که این وصلت به جدایی نیانجامد بلکه پایبندی به دستورات دین و احکام اسلام و عهد و پیمان‌هایی که زوجین در آغاز زندگی با یکدیگر بسته‌اند، به زندگی زناشویی خود ادامه دهند؛ چون جدایی خانمانسوز است و زیان‌های روحی و روانی جبران‌ناپذیری در پی دارد.