روابط عمومی جماعت سيستان و بلوچستان در پیامی خواستار کاهش تعرفه‌های برق شد

روابط عمومی جماعت سيستان و بلوچستان در پیامی خواستار کاهش تعرفه‌های برق شد

به‌دنبال موج بی‌سابقه‌ی گرما در استان سيستان و بلوچستان و بروز مشکلات و خسارات فراوان در پی آن، روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در این استان در پیامی خواستار کاهش تعرفه‌های برق شد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

استان سیستان و بلوچستان، بزرگترین استان کشور که از یک طرف به جهت تسلط فصلی پرفشارهای جنوب حارّه‌ بر بخشی از آن و از طرف دیگر قرار گرفتن بیابان‌های‌ بزرگ در داخل آن، سبب شده که شهرها و مناطق آن دارای آب و هوای اقلیمی نیمه‌خشک و معتدل گرم، خشک و گرم ساحلی، خشک و گرم، خشک و گرم بیابانی و خشک و گرم خیلی بیابانی باشد. این پدیده سبب شده که بجز در ماه های آذر، دی و بهمنف در بقیه ماههای سال هوا به شدت گرم شود؛ بطوری که در تمام شهرهای استان حداکثر دمای سالانه به ٤٠ درجه سانتیگراد برسد.

در روزهای اخیر و نیمه اول خردادماه، مردم استان از شمال تا جنوب دمای بالای ٥٠ درجه سانتیگراد را تجربه کرده‌اند؛ بهطوری که در برخی از شهرهای استان همچون زهک، هیرمند، راسک، کنارک، دلگان و... این گرما بی‌سابقه بوده است‌.

با توجه به اینکه در اغلب روزهای تابستان گرمای هوای شهرها و مناطق استان به بالای ٤٨ درجه سانتیگراد می‌رسد، عدالت حکم می‌کند هزینه تعرفه برق خانگی مردم به سبب لزوم استفاده بیشتر از وسایل سرمازا،  همانند مناطق گرمسیری محاسبه گردد.

و لازم به ذکر است که ٧٠ درصد مردم استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر هستند و بخش زیادی از مردم تنها با یارانه ٤٥ هزار تومانی زندگی خود را سپری می‌کنند؛ لذا جماعت دعوت و اصلاح سیستان و بلوچستان از مسؤولان‌  امر درخواست می‌نماید که در مورد کاهش تعرفه‌های سنگین برق مردم این دیار، چاره‌اندیشی نمایند.

 

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان سيستان و بلوچستان