پیام تبریك دبیركل جماعت دعوت و اصلاح در خصوص پیروزی دكتر حسن روحانی در دوازدهمین دوره ى انتخابات ریاست جمهوری

رياست محترم و محبوب جمهوری اسلامی ايران
جناب آقای دكتر حسن روحانی

با سلام و تحيّت!

اعتماد مجدّد شهروندان آگاه و مسؤول به نگاه خردمندانه‌ی دولت تدبير و اميد و انتخاب جنابعالی برای تداوم مشی اعتدال و اصلاح را به محضر شما و ملّت شريف و شايسته‌ی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
بسيار خرسندم که ملت شریف ایران و به‌ویژه اکثریت قاطع جامعه‌ی اهل سنّت، اعم از کرد، بلوچ، ترکمن، فارس، عرب، آذری و تالشی، رسالت شهروندی خود را به نحو احسن ايفا كرد.
بر اين باورم اهتمام به توقّعات و مطالبات شهروندان در چهارچوب قانون اساسی و مطابق سند راهبردی «منشور حقوق شهروندی» می‌تواند چالش جدّی حقوق اقوام و مذاهب را در پهنه‌ی ایران عزیز و در بحبوبه‌ى تنش‌های هویّتی خاورمیانه به نحو مطلوبی سامان دهد، تا ضمن مهار رویکردهای واگرایانه، تابلوی چشم‌نوازی از تعدّد فرهنگی متناسب با قامت تمدن ایران، برای ملّت‌های منطقه به تصوير بكشد.
نظر به اهميت برخورداری همه‌ی شهروندان از حقوق و فرصت‌های برابر، شايسته است نهادی ويژه برای حُسن اجراى «منشور حقوق شهروندی» تأسيس شود.
جماعت دعوت و اصلاح، تمام ظرفيت‌های فرهنگی و اجتماعی خود را در سراسر کشور به منظور تقويت و پيشبرد گفتمان اعتدال و اصلاح و وفاق و همگرايی به كار می‌گیرد و در اين راستا از هيچگونه همفكری و همياری دريغ نخواهد كرد.
در خاتمه، توفیقات روزافزون جنابعالی را در جهت توسعه‌ی هر چه بیشتر كشور عزيزمان ايران و تحكيم امنيت و ارتقای عزّت و رفاه عموم شهروندان، از خداوند یکتا خواستارم.

عبدالرحمان پيرانی
دبيركل جماعت دعوت و اصلاح
١٣٩٦/٠٢/٣٠