کاندیدای کرد و اهل سنّت شورای شهر تهران انصراف داد

کاندیدای کرد و اهل سنّت شورای شهر تهران انصراف داد

سید معروف صمدی، تنها کاندیدای اهل‌سنّت‌‌ لیست اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران، در پی حذف از این لیست، طی بیانیه‌ای از کاندیداتوری انصراف داد.

متن بیانیه‌‌‌ی‌ وی به شرح زیر است:

به نام خدا

مردم خوب و مهربان 

با سلام و عرض ادب و احترام؛

از آنجایی که ایران سرزمین مشترک همه ایرانیان است، طبق اصول قانون اساسی و مبانی دینی و حقوق ذاتی انسان‌ها برای ساکنان متعهّد‌ ایران، باید فرصت‌های‌ مساوی برای مشارکت در اداره‌ی امور آن داده شود .

بر همین مبنا اینجانب «سید معروف صمدی» برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش ثبت نام کردم . در بررسی صلاحیّت‌ها‌ در دو مرحله توسط هیأت‌‌های اجرایی و نظارت طبق نامه‌ی شماره «1098» مورخ «96/2/2» از فرمانداری تهران و نامه شماره «22386» مورّخ‌ « 96/2/17»  از دبیر ستاد انتخابات کشور صلاحیّت‌ اینجانب مورد تأیید‌ قرار گرفته و ابلاغ شده است.

به دنبال آن با حمایت اصلاح‌طلبان در لیست سراسری ائتلاف اصلاح‌طلبان قرار گرفتم و خبر آن در تمامی خبرگذاری‌ها و سایت‌ها و شبکه‌های مجازی به اطّلاع‌ عموم رسید. امّا‌ متأسّفانه‌ بعد از حدود شش ساعت از لیست امید، حذفم کردند و به دنبال آن «کد انتخاباتی» بنده تعلیق و اعلام نشد.

هم چنان که می‌دانید‌ اعلام حضور در انتخابات امری عادی و شخصی است که در مورد بنده خوشبختانه با استقبال قابل توجهی مواجه شد و حذف از لیست امید و مسدود کردن کد انتخاباتی این جانب حسّاسیّت‌ جامعه را برانگیخت و «حق فردی» به «یک مطالبه عمومی» تبدیل شد. همین نکته مسؤولیت‌‌ بنده را در پیگیری و دفاع از حق چند برابر کرد.

به همین منظور به تمامی مراکز ذی‌ربط و شخصیّت‌های‌ حقیقی و حقوقی جهت احقاق حق و روشن شدن موضوع مراجعه نمودم. در نهایت به وجود موانع، محدودیّت‌ها و مشکلات و مسایل نانوشته‌ای‌ که در شرایط فعلی قابل بازگو کردن نیست وقوف پیدا کردم. بنابراین جهت پیشگیری از هرگونه بهره‌برداری احتمالی و به احترام بزرگان جریان اصلاحات و اعتدالیون‌ و اعتماد به حمایت جناب آقای خاتمی و جناب آقای دکتر حسن روحانی و اعضای لیست امید و پیوستن به کمپین انصراف:

انصراف خود را از پنجمین دوره‌ی انتخابات شورای شهر تهران به نفع «21+1» اعلام می‌کنم‌. بنده وظیفه‌ی خود را انجام دادم و قضاوت را به مردم بزرگوار واگذار می‌نمایم‌؛

از مردم آگاه که همواره منادی آزادی خواهی و تحوّل‌خواهی بوده‌اند تقاضا دارم کما فی سابق با حضور پر رنگ در پای صندوق‌های رأی‌، در تعیین سرنوشت و پیگیری مطالبات به حق خویش سهیم باشند.

در پایان وظیفه دارم از حمایت‌های‌ همه‌جانبه‌ی هیأت‌های اجرایی، نظارت و شخصیّت‌ها اعم از علما، دانشگاهیان، روشنفکران، حقوق دانان و نمایندگان ادوار و فعلی مجلس، جامعه‌ی کردهای مقیم مرکز و کاندیداهای عزیز کرد و اهل سنّت‌ شورای شهر تهران، جماعت دعوت و اصلاح، احزاب، اعضا، مجمع  نماینگان ادوار، هیأت‌ رئیسه محترم شورای عالی سیاست‌گذاری، فعّالان‌ مدنی، مطبوعاتی و شبکه‌های مجازی و اعضای دلسوز آن‌ها و آحاد مردم فهیم و اگاه از تمام اقوام و مذاهب ، خصوصا کردها و بلوچ ها ، ترکمنها ، خراسانیها ،  اذریها ، تالشی ها، .... شورای راهبردی اهل سنّت‌ در جای جای ایران که در این مدّت‌ مشفقانه پیگیر موضوع بودند، از بزرگانی که در قالب مقاله، پیام و با اظهار نظر در سایت‌ها، کانال‌ها و رسانه‌های مختلف بنده را مورد لطف و محبت خود قرار دادند و از تمام کسانی که با روشن‌گری مسؤولیت خود را در راه احقاق حق شهروندی اعاده کرده‌اند، تشکر و سپاس‌گزاری می‌نمایم.

با تشکّر!

سید معروف صمدی

کاندیدای پنجمین دوره‌ی شورای شهر تهران، ری و تجریش

 

1396/2/26

بدون امتیاز