بیانیه‌ی جماعت دعوت و اصلاح در همبستگی با اسرای فلسطین

20 روز از بزرگترین اعتصاب غدای تاریخ بشریت در زندانهای اسرائیل می‌گذرد. نزدیک به 2 هزار اسیر مبارز فلسطینی که در راه انسانی‌ترین مسئله‌ی انسانی جهان امروز، ناعادلانه آزادی سرزمینی و انسانی‌شان به بند کشیده شده است، در اعتراض به رفتارها و سیاست‌های سازمان زندانهای اسرائیل و با هدف تأمین حدّاقل خواسته‌های خود، چاره‌ی کار را در مبارزه‌ی عزّتمندانه  با شکم خالی در پشت میله‌های اسارت دیده‌اند و مبارزه‌ای  را به‌نام «نبرد کرامت» آغاز کرده‌اند.

در کنار ظلم تاریخی که بر ملّت فلسطین رفته است، اسرای این ملّت با ستم مضاعفی دست به گریبان هستند و حقوق اوّلیّه‌ی آنان در اسارتگاه انسانیت به سلاخی کشیده می‌شود و رژیم صهیونیستی با حملات سازمان‌یافته‌ی نیروهای خود به بند بند زندانها و شلیک گاز اشک‌آور و حتّی استفاده از گلوله‌ی جنگی پاسخ مطالبات اسرا را می‌دهد.

مطالبات آزادیخواهان اسیر فلسطین پشتوانه‌ی حقوقی و انسانی دارد و در کنوانسیون‌های ژنو و کنوانسیون 1907 لاهه و دیگر قوانین بین‌المللی بر آنها تأکید جدّی شده است، با این حال، این كارزار بزرگ و تاریخی، تاکنون پاسخ مناسبی از سوی جامعه‌ی بین‌الملل و کشورهای عربی و اسلامی دريافت نكرده است.

جماعت دعوت و اصلاح در راستای مسؤولیت انسانی خود، رفتارهای غیر انسانی رژیم صهیونیستی با مبارزان فلسطینی را در زندانها محکوم می‌کند و ضمن اعلام حمایت خود از مطالبات و مبارزات آنان، از کشورهای عربی و اسلامی، مجامع جهانی و نهادهای حقوق بشری می‌خواهد با اعلام همدردی جدّی خود با اعتصاب‌کنندگان فلسطینی، این رژیم را برای تأمین خواستهای انسانی این اسیران و عمل به قوانین و کنوانسیون‌های مرتبط با حقوق اسرا تحت فشار قرار دهند.