شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اورامانات تشکیل می‌شود

شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اورامانات تشکیل می‌شود

با حضور اعضای هیأت‌‌رئیسه‌ی شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان چهار شهرستان پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، اولین‌ نشست اصلاح‌طلبان اورامانات درسال ۹۶روز پنجشنبه ٢٤ فروردین‌ماه جاری درجوانرود برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصلاح‌وب از جوانرود، در این نشست مسائلی چون انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای شهر و روستا و تشکیل شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اورامانات مورد بررسی قرار گرفت که به اتّفاق آرا تشکیل این شورا تصویب شد و مقرّر‌ گردید طی روزهای آینده هر شهرستان نمایندگان خود در شورای اورامانات را معرفی نماید.

اعضای حاضر در این نشست درخصوص انتخابات ریاست جمهوری، ضمن تأکید بر رصد مستمر این انتخابات و دسترسی به آخرین تحلیل‌ها درباره‌ی آن، تصمیم‌گیری درخصوص نحوه‌ی ورود به انتخابات این دوره را به پس از ارائه‌ی لیست کاندیداهای تأیید صلاحیت شده توسط هیآت نظارت بر انتخابات موکول و حمایت از هرکدام از گزینه‌های پیش رو را به سهیم کردن واقعی جامعه کرد و اهل سنّت در زمینه‌ی قدرت، ثروت و منزلت اجتماعی منوط و مشروط کردند.

همچنین در ارتباط با انتخابات پنجمین دوره‌ی شورای شهر و روستا، تصمیم بر این شد که هرشهرستان براساس تحلیل شورای سیاستگذاری شهرستان و ظروف و موقعیت محل، اقدام نماید که ممکن است به ارائه‌ی لیست کاندیداهای موردنظر بینجامد و ‌از عدّه‌ای از نامزدها حمایت شود یا این‌که ممکن است فضا جهت حمایت از کاندیداها فراهم نباشد.

 در طول این نشست، همچنین بر اهمیت توسعه‌ی فرهنگ گفت‌وگو میان نیروهای سیاسی و فعّالان مدنی موجود در جامعه و نهادینه ساختن اخلاق دگرپذیری، سعه‌ی صدر و دوری گزیدن از برخوردهای حذفی، تک‌روی و اقدامات خودسرانه در تعامل با حاکمیت و پیگیری مطالبات اساسی مردم، تأکید گردید.

بدون امتیاز