اعتراض فراکسیون اهل سنت مجلس به سخنان نماینده‌ی مردم مشهد

اعتراض فراکسیون اهل سنت مجلس به سخنان نماینده‌ی مردم مشهد

جمعی از نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی، سخنان نماینده مشهد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر را «تفرافکنانه» و «اسباب تخلف» خواندند و خواستار برخورد با این نماینده شدند.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از پایگاه خبری-تحلیلی زریان، جمعی از نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی امروز شنبه (١٤ اسفندماه) در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس نسبت به سخنان روز گذشته جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه مشهد اعتراض کردند.

این نمایندگان در حالی که اعلام کردند قدوسی در سخنان خود «بدترین تهمت‌ها و توهین را به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدّسان اهل سنت اظهار نموده است»، سخنان وی را «تفرافکنانه» و «اسباب تخلف» خواندند.

نمایندگان فراکسیون اهل سنت در ادامه‌ی نامه خود، از رئیس مجلس درخواست کردند که «هر چه سریعتر نسبت به بررسی عملکرد ایشان (قدوسی) در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام و برخورد لازم را مبذول دارد.»

متن نامه فراکسیون اهل سنت به لاریجانی در واکنش به سخنان نماینده مشهد به شرح زیر است:

به استحضار می‌رساند در روز جمعه (١٣ اسفندماه) جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه مشهد ضمن صحبت و سخنرانی، بدترین تهمت‌ها و توهین را به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدسان اهل سنت اظهار نموده‌اند. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها به جِدّ همگان را به حفظ وحدت دعوت نموده و بیان فرمودند هر حنجره‌ایی که از آن کلام تفرقه شیعه و سنی خارج شود حنجره شیطان است؛ آیا  جای سئوال نیست نماینده‌ای که خود را ولایت‌مدار و پیرو رهبری می‌نامد چنین تفرقه‌افکنانه اسباب اختلاف و چنددستگی در جامعه اسلامی را که حاصل خون هزاران شهید است به‌وجود آورد.

لذا از حضرتعالی به عنوان مدافع جایگاه مجلس و ریاست خانه ملت درخواست داریم با عنایت به اینکه اقدام ایشان خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده و موجبات نارضایتی، اختلاف، تفرقه‌افکنی و حتی ناامنی اجتماعی را سبب می‌شود، هر چه سریعتر نسبت به بررسی عملکرد ایشان در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام و برخورد لازم را مبذول داشته و اینجانبان و مردم شریف ایران از روند پیگیر و برخورد با نامبرده مطلع فرمایند.

بدون امتیاز