ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه‌ی فلسطین در تهران برگزار شد

ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه‌ی فلسطین در تهران برگزار شد

ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه‌ی فلسطین صبح سه‌شنبه ۳ اسفندماه جاری، با حضور مقامات و شخصیت‌های سیاسی جهان، در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران برگزار شد.

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران، در این کنفرانس با بیان سخنانی هدف فتنه‌ها و جنگ‌های داخلیِ تحمیلی در منطقه را کمرنگ شدن حمایت از آرمان مقدس آزادی قدس خواند و با تأکید بر لزوم پرهیز گروه‌های مقاومت فلسطینی از ورود به اختلافات قومی و مذهبی و اختلافات داخلی کشورها خاطرنشان کرد: همه‌ی جریان‌های اسلامی و ملی، موظّفند در خدمت آرمان فلسطین قرار گیرند.

وی افزود: آنانی که رژیم صهیونیستی را در این منطقه به وجود آوردند تا از طریق تحمیل یک درگیری طولانی‌مدت، مانع از ثبات و استقرار و پیشرفت منطقه شوند، اینک نیز در پس فتنه‌های موجود قرار دارند.

رهبر انقلاب فتنه‌های موجود در منطقه را موجب هدر رفتن توانمندی‌های ملت‌ها در درگیری‌های بیهوده و ایجاد فرصت برای قدرت‌گیری هرچه بیشتر رژیم غاصب صهیونیستی دانست و افزود: در این میان، شاهد تلاش خیرخواهان و عقلا و حکمای امت اسلامی هستیم که دلسوزانه در پی حل این اختلافات هستند اما متأسفانه توطئه‌های پیچیده‌ی دشمن، توانسته است با بهره‌گیری از غفلت برخی دولت‌ها، جنگ‌های داخلی را بر ملت‌ها تحمیل کند و آن‌ها را به جان یکدیگر بیندازد و تلاش این خیرخواهان امت اسلامی را کم‌اثر کند.

وی با فراخواندن مقاومت فلسطین به عبرت‌گیری از گذشته‌، توصیه‌ی مهمی درخصوص پرهیز گروه‌های مقاومت از ورود به اختلافات مطرح و تأکید کرد: مقاومت و فلسطین، ارزشمندتر و والاتر از آن است که در اختلافات میان کشورهای اسلامی و عربی و یا اختلافات داخلی کشورها و یا اختلافات قومی و مذهبی درگیر شود و فلسطینیان، به‌خصوص گروه‌های مقاومت باید قدر جایگاه ارزشمند خود را بدانند و به این اختلافات ورود نکنند.

وی در تبیین موضع جمهوری اسلامی نسبت به مقاومت فلسطین، گفت: موضع ما نسبت به مقاومت یک موضع اصولی‌ است و ربطی به گروه خاصی ندارد و هر گروهی که در این مسیر استوار باشد، با او همراه هستیم و هر گروهی که از این مسیر خارج شود، از ما دور شده است.

وی تأکید کرد: عمق رابطه‌ی ما با گروه‌های مقاومت اسلامی فقط به میزان پایبندی آنان به اصل مقاومت مرتبط است.

وی خطاب به حاضران در همایش گفت: این اجلاس می‌تواند الگویی باشد تا رفته‌رفته همه‌ی مسلمانان و ملت‌های منطقه بتوانند با تکیه به اشتراکات خود، اختلافات را مهار کرده و با حل تک‌تک آن‌ها، موجبات تقویت هرچه بیشتر امت محمدی -صلوات‌الله‌علیه- را فراهم آورند.

به گزارش اصلاح‌وب، در این همایش، ۸۰ کشور حضور داشتند که شامل روسای پارلمانی، نواب رئیس، روسای کمیسیون‌ها و شخصیت‌های برجسته‌ی مقاومت و مبارزه می‌شد.

استاد عبدالرحمن پیرانی دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح به همراه مسئولان معاونت‌های مرکزی روابط عمومی و بانوان جماعت نیز در این کنفرانس حضور داشتند.

دکتر لقمان ستوده، مدیر عامل انجمن فرهنگی اقصی (آفاق) به همراه چند تن از اعضای این انجمن نیز میهمانان این کنفرانس بودند‌.

ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه‌ی فلسطین در تهران برگزار شد
ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه‌ی فلسطین در تهران برگزار شد
بدون امتیاز