پیام دبیرکل جماعت به مناسبت درگذشت مرحوم جلال حق‌شناس

پیام دبیرکل جماعت به مناسبت درگذشت مرحوم جلال حق‌شناس

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، در پیامی درگذشت مرحوم جلال حق‌شناس از سابقین جماعت دعوت و اصلاح را تسلیت گفت و وی را از یاران پیشرو و دیرین کاروان دعوت اسلامی خواند.

 

متن پیام دبیرکل به شرح زیر است:

«اِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

درگذشت برادر بزرگوار و ارجمند مرحوم جلال حق‌شناس، ضایعه‌ای اسف‌بار و مایه‌ی تألّم‌ و تأثّر‌ فراوان است!

مرحوم جلال حق‌شناس از سابقین جماعت دعوت و اصلاح و از یاران پیشرو و دیرین کاروان دعوت اسلامی بود که عُمر خویش را وقف توسعه‌ی فرهنگ دینی و تعلیم آموزه‌های اسلامی کرد و در این مسیر، غربت و دشواری‌های فراوان را به جان خرید. نرم‌خویی و مهربانی در دعوت دینی و نیز از خودگذشتگی و ترجیح مصالح دین بر آسایش فردی، از ویژگی‌های بارز ایشان بود.

خدای کریم او را با انبیا و صالحان محشور گرداند که «المرء مع من أحبّ».

اینجانب از طرف خود و به نمایندگی از جانب برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح، وفات این دعوتگر کوشا را به جامعه اهل سنّت ایران و همه شاگردان و دوستداران ایشان و مخصوصاً خانواده محترمشان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند منّان‌، برای ایشان غفران و درجات عالی فردوس و برای بازماندگان، صبر جميل و اجر جزیل خواستارم.

 

عبدالرَّحمن پیرانی

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح

١٣٩٦/١٠/٠٩»

 

 

مرحوم جلال حق‌شناس، عالم دینی اهل مریوان و از سابقین جماعت دعوت و اصلاح، سالیانی را در مناطق مختلف کشور از جمله استان‌های سیستان‌وبلوستان، گلستان و کردستان به امر دعوت مشغول بود. وی شامگاه پنجشنبه ٧ دی‌ماه بر اثر سکته قلبی به رحمت ایزدی پیوست.

پیام دبیرکل جماعت به مناسبت درگذشت مرحوم جلال حق‌شناس

.:: جدیدترین ::.