دبیرکل جماعت: ادبیّات یک دعوتگر باید فاخر و بلیغ و همراه با محبّت باشد

دبیرکل جماعت: ادبیّات یک دعوتگر باید فاخر و بلیغ و همراه با محبّت باشد

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، روز جمعه ١دی‌ماه جاری در دیدار با اعضا و هواداران در دیواندره، بر اهمّیّت‌ نظام خانواده در جماعت اشاره کرد و اعضای خانواده را به رعایت حقوق یکدیگر فراخواند.

به‌گزارش اصلاح‌وب، دبیرکل جماعت در ادامه سفر خود به استان کردستان از دیواندره بازدید کرد و در جمع اعضا و هواداران جماعت به آسیب‌های خانواده اشاره کرد و اظهار داشت: «اساس و اولویّت‌ یک خانواده، به کیفیت تعامل اعضای آن خانواده برمی‌گردد و موفّقیّت‌ ما در گرو صفا و صمیمیت و آرامش خانواده‌هاست. در خانواده مرد یا زن باید احساس کند همسرش او را دوست دارد و محبوب‌ترین فرد نزد اوست. همسران باید به این نتیجه برسند که برای هم مناسب‌ترین‌اند و اهل خیانت به یکدیگر نیستند؛ در چنین خانواده‌ای آرامش برقرار می‌شود. در واقع پیام اصلی جماعت در امور خانواده حفظ تعادل میان نقش‌های افراد در خانواده و اجتماع است و این‌گونه‌ نباشد که افراد آرامش را در خارج از خانواده جستجو کنند.»

استاد پیرانی هم‌چنین به اهمّیّت‌ «ادبیات دعوتگران» اشاره نمود و بیان داشت: «قوّه‌ی‌ بیان امروزه ابزاری بسیار قدرتمند جهت دعوتگری، سیاست‌ورزی، اقتصاد و تجارت و امور فرهنگی محسوب می‌گردد و استعمال ادبیاتی متین و بلیغ، می‌تواند در تأثیرگذاری مثمر ثمر باشد.»

وی تأکید کرد: «یک دعوتگر اسلامی نیز باید بسیار تلاش کند از ادبیاتی فاخر در امر دعوت و در تعامل با مردم برخوردار باشد. ادبیاتش همراه با محبّت‌ باشد و از بکاربردن هرگونه عباراتی که کسر شأن را به دنبال دارد پرهیز نماید.»

دبیرکل جماعت: ادبیّات یک دعوتگر باید فاخر و بلیغ و همراه با محبّت باشد