دبیرکل جماعت: ما در تعامل با حاکمیّت رفتاری حکیمانه داشته‌ایم

دبیرکل جماعت: ما در تعامل با حاکمیّت رفتاری حکیمانه داشته‌ایم

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، امروز پنجشنبه ۳۰ آذرماه در جمع اعضا و هوادارن جماعت در کامیاران، به برخی از دستاوردهای جماعت اشاره کرد و آن را در نوع خود موفّق دانست.

به گزارش اصلاحوب، استاد پیرانی که در رأس هیأتی متشکّل از مسؤول هیأت اجرایی مرکزی، مسؤول معاونت تربیتی مرکزی، مسؤول معاونت مالی و صلاح قاسمیانی، عضو شورای مرکزی جماعت، به استان کردستان سفر کرده است، امروز در اوّلین دیدار خود در جمع اعضا و هوادارن جماعت در کامیاران حاضر شد.

دبیرکل جماعت در این دیدار اظهار داشت: «پیامبران برای هر امّتی‌ مبعوث شدند که مسؤولیت خلافت الهی را به مردم یادآور شوند؛ مبادا که این رسالت را فراموش کنند.»

استاد پیرانی با بیان این‌که «هر انسانی در طول عمرش یکبار‌ فرصت زندگی کردن پیدا می‌کند تا‌ ببینند چگونه عمل می‌کند و چه رفتاری در پیش خواهد گرفت» افزود: «بیداری اسلامی در دنیای امروز مدّعی‌ این است که می‌خواهد جایگاه متعالی انسان‌ها‌ را به آنان متذکّر‌ شود، زیرا وجود و هستی صرفاً‌ با حضور انسان ارزش و معنا پیدا می‌کند؛ اما آیا انسان دائماً‌ این رسالت و مسؤولیت خود را تشخیص داده است؟»

وی افزود: «بهار عربی‌ای را که در نطفه خفه کردند، باز محصول بیداری اسلامی بود که بدون شک نمی‌توانند‌ آن‌را‌ برای همیشه از میان ببرند.»

استاد پیرانی به موفّقیّت جماعت اشاره کرد و اظهار داشت: «چه موفقیتی‌ بالاتر از این‌که‌ امروز اهل‌سنّت‌ در چندین نقطه از تهران -که شاید خوشایند عدّه‌ای‌ هم نباشد- نماز جمعه برگزار می‌نمایند! امّا‌ این امتیازات منجر به این نشده که ما از مبادی و اصول خود عدول ورزیم و این به برکت کار جمعی و گروهی اتّفاق‌ افتاده است. آثار خدمت جماعت باوجود فقر مالی و اقتصادی در داخل، از خطّه‌ گنبد در شمال ایران گرفته تا بوشهر که همه اهل سنّت‌اند، آشکار است.»

دبیرکل جماعت همچنین افزود: «جماعت دعوت و اصلاح که ما عضوی از آن هستیم، توانسته در جامعه ایران نقش ارزنده‌ای ایفاء نماید و‌ از روز تأسیس تا امروز به دنبال خدمت به اهل‌سنّت‌ بوده و آن خط فکری را ادامه داده است. در سخت‌ترین‌ شرایط چهل سال گذشته ایران، کمتر تشکّلی‌ توانسته فعّالیّت‌ این‌چنینی داشته باشد؛ اما جماعت دعوت و اصلاح با حکمت خود و علیرغم مشکلات و تنوّع‌های فراوان موجود در ایران، توانسته اقوام گوناگون ایرانی را به هم پیوند زند و در شورای مرکزی گردهم آورد و این چیزی نیست جز لطف پروردگار متعال.»

وی همچنین بیان کرد: «ما در تعامل با حاکمیّت، فارغ از تخریب دیگران، دروغ و ریا و تندروی و افراط‌گرایی، رفتاری حکیمانه داشته‌ایم. همواره نگران این هستیم با اتّخاذ‌ مواضع تند ازسوی ما، کسانی با حکومت یا دیگر جریان‌ها دچار تنش و برخورد شوند و سپس در شرایطی دچار پشیمانی گردند و یک عمر با تنفّر‌ زندگی کنند. بنابراین نباید از احساسات و موج‌آفرینی‌ها استفاده ابزاری کنیم. با این نگاه و روند، امروز دستگاه‌های سیاسی و امنیّتی‌ در تهران، جماعت را تهدید به شمار نمی‌آورند که در نوع خود موفّقیّت‌ محسوب می‌گردد.»

استاد پیرانی افزود: «حضور در جمع شما برادران و خواهران برای من سعادتی است که از نقطه‌نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان آگاه شوم. من همیشه درباره جماعت چنین تصوّر‌ می‌کنم خانواده‌ای‌ بزرگ دارم که دارای هزاران عضو ارزشمند است و الحمدلله هرسال به تعداد آن در سراسر کشور افزوده می‌شود.»

وی با خشنودی اظهار داشت: «چقدر با ارزش است انسان عزیزانی داشته باشد که قلباً دوستش داشته باشند و به‌مثابه روحی واحد در میان هزاران پیکر عمل کنند.»

 

در پایان دبیرکل جماعت به پرسش‌ها‌ و اظهار نظرات اعضا پیرامون امور جاری جماعت پاسخ داد و به اتّفاق‌ هیأت همراه با حاضرین عکس یادگاری گرفتند.

دبیرکل جماعت: ما در تعامل با حاکمیّت رفتاری حکیمانه داشته‌ایم