پیام تسلیت دبیرکل جماعت به‌مناسبت درگذشت دو عالم دعوتگر جماعت در پی زلزله‌ی اخیر

پیام تسلیت دبیرکل جماعت به‌مناسبت درگذشت دو عالم دعوتگر جماعت در پی زلزله‌ی اخیر

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، در پیامی درگذشت دوتن از عالمان دینی دعوتگر جماعت منطقه‌ی کرمانشاه را تسلیت گفت.

متن کامل پیام دبیرکل به شرح زیر است:

وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَيْ ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرينَ. الَّذينَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصيبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُون.َ(بقره: ۱۵۵، ۱۵۷)

درگذشت دو ‌برادر عزیز و دعوت‌گر خدوم، ماموستا عبدالله الیاسی و ماموستا عبدالکریم موّحدی‌ در پی زلزله‌ی اخیر، که از اعضای فعال «جماعت دعوت و اصلاح» و از تلاشگران عرصه‌ی دعوت الی الله و نشر تعالیم دین و خدمت به مردم در منطقه بوده‌اند، صدمه‌ای جان‌گداز و ضایعه‌ای دردناک است.

ایمان به حکمت بالغه‌ی الهی و تدبیر قویم حضرت ربوبی و عنایت به سرشت ابتلایی زندگی انسان، همان‌گونه که می‌فرماید: «الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا» تحمّل‌ این ضایعه را آسان می‌سازد.

اینجانب از طرف خود و به نمایندگی از اعضا و هواداران جماعت دعوت و اصلاح، وفات این دو عالم ربّانی را به جامعه اهل سنّت ایران و همه همکاران و شاگردان و دوستداران ایشان و مخصوصاً خانواده محترمشان تسلیت عرض می‌کنم و از خدای متعال، برای آنان و سایر جان‌باختگان این حادثه درجات والای بهشت و برای بازماندگان، صبر جميل و اجر جزیل خواستارم.

عبدالرّحمن پیرانی

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح

22/08/96