پیام تسلیت دبیرکل جماعت به‌مناسبت درگذشت استاد جمیل‌الدین مهاجری

پیام تسلیت دبیرکل جماعت به‌مناسبت درگذشت استاد جمیل‌الدین مهاجری

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، درگذشت استاد جمیل‌الدین مهاجری (جمیل افندی)، از علمای دینی منطقه تالش را تسلیت گفت.

 متن پیام دبیرکل به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله وإنا إليه راجعون!

استاد جمیل‌الدین مهاجری (جمیل افندی)، پس از عمری تدریس علوم دینی و ارشاد خلایق در منطقه‌ی تالش، ندای بازگشت به سوی پروردگار را لبیک‌ گفت و خیل کثیر دوستداران و شاگردان خویش را داغدار ساخت.

استاد جمیل افندی به توفیق الهی و تلاش و توکّل‌ شخصی، جوانی را به رغم عسرت و غربت، صرف تحصیل علم و ادب ساخت و پس از زانو زدن در خدمت مشاهیری چون علاّمه‌ عبدالکریم مدرّس‌، شیخ محمود، مفتی وقت کردستان و سید محمد شیخ الاسلام و موفقیت در کسب اجازه‌نامه علمی مرسوم حجره‌های دینی کردستان، دامن همّت‌ به کمر زد تا ساختگی و آموختگی خویش را در خدمت تعلیم و تربیت و ترویج شریعت درآورد و چراغ تدریس و ارشاد را فروزان و نورافشان نگاه دارد و حقّا که در این عرصه، کارنامه‌ای درخشان و ستودنی از خود به یادگار گذاشت.

این‌جانب از طرف خود و به نمایندگی از برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح، این ضایعه‌ی بزرگ را به جامعه‌ی اهل سنت تالش، علمای دینی، مردم بزرگوار و خانواده و بستگان آن فقید سعید تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند بزرگ برای وی، مغفرت و رضوان و برخورداری از نعمات بهشت برین و برای دوست‌داران، شاگردان و خانواده‌ی ایشان صبر و بردباری و اجر و پاداش بزرگ آرزومندم.

«اللهم أكرم نزله و أسكنه الفردوس من جنتك مع النبيين و الصديقين و الشهداء و الصالحين»

عبدالرحمن پیرانی

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح

٩٦/٨/٤