دبیرکل اتّحادیّه‌ جهانی علمای مسلمان، مصاحبه مقامات آمریکایی را درباره اسلام محکوم کرد

دبیرکل اتّحادیّه‌ جهانی علمای مسلمان، مصاحبه مقامات آمریکایی را درباره اسلام محکوم کرد

پرفسور علی قره‌داغی، دبیرکل اتّحادیّه‌ جهانی علمای مسلمان، مصاحبه ترامپ و مشاورانش را درباره اسلام محکوم نمود.

به گزارش اصلاحوب به نقل از سایت رسمی پروفسور قره‌داغی، وی در این باره گفت: «از زمانی که ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده، توهین و بی‌احترامی به اسلام افزایش یافته است. هم‌اکنون شاهد هستیم که این بی‌حرمتی‌ها از طریق رسانه‌ها و نیز مشاوران ترامپ صورت می‌گیرد. آخرین حمله‌ای که انجام گرفته مربوط به مصاحبه آقای «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی ترامپ است که در سخنرانی سالانه کنگره ACT صورت گرفته که بزرگترین نهاد نژادپرستی در آمریکا علیه مسلمانان است. مایکل فین در این سخنرانی گفته است: اسلام، عقیده‌ای سیاسی است که خود را در پشت دین مخفی کرده است. [اسلام] مانند سرطان است. سرطان کثیفی است که در وجود یک میلیارد و هفتصدهزار مسلمان پخش شده است. به همین خاطر لازم است که این بیماری کشنده را جدا کرده و آنرا از بین ببریم. وی در حالی که این‌گونه‌ اظهارنظر می‌کند، به عواقب سخنانش فکر نمی‌کند و نمی‌تواند درک کند که چگونه سخنانی، اعتقادات و احساسات میلیون‌ها انسان را جریحه‌دار کرده و باعث اختلاف و آشوب می‌شود. در حالی که اسلام، آیین صلح بوده و علیه هرگونه نژادپرستی است. پیام همه ادیان هم همین است.»

دکتر علی قره‌داغی تأکید کرد: «باید زبان عقل را مسلّط‌ کرد و با چنین اظهارنظرهایی برخورد کرد؛ زیرا هیچ کسی از این قضیه سود نمی‌بیند و لازم است که همه خود را از چنین ترورهای فکری بدور دارند. چنین اظهاراتی باعث جنگ و بروز اختلاف شده و نیز یکی از ترفندهای ابرقدرت‌هاست.»

پرفسور قره‌داغی همچنین خواستار آشنایی بیشتر با تعالیم آسمانی اسلام شد. وی در این باره اظهار داشت: «اسلام دین صلح و آشتی و نیکی برای همگان است. اسلام علیه هرگونه خشونت و افراطی‌گری در بین مسلمانان و غیرمسلمانان است. اسلام به گذشت و تسامح و نیکوکاری در حق همه‌ی انسانها دستور می‌دهد. اسلام، دینی جهانی است که خیر و خوبی را برای همه ساکنین زمین -اعم از هر رنگ و زبانی- خواستار است. برای هر مشکل و مسأله‌ی دین و دنیا -چه مادّی‌ و چه معنوی- راه‌حل‌ ارائه داده است. اسلام ویژگی‌های فراوانی دارد؛ از جمله: وسعت نظر، تحمّل‌، آسانگیری،‌ مقابله با خشونت. این موارد از بارزترین ویژگی‌های اخلاقی مسلمان در مقابل صلح‌طلبان جهان است. همانگونه که در قرآن می‌فرماید:

«لا ینْهَاکمُ اللَّهُ عَنِ الَّذینَ لَمْ یُقَاتِلُوکمْ فِی الدِّینِ وَ لَمْ یُخْرِجُوکمْ مِنْ دِیارِکمْ أَنْ تَبَرُّوهُمْ ۆتُقْسِطوا إِلَیْهِمْ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطینَ»﴿ممتحنه/٨﴾

خداوند شما را از کسانی که با شما در کار دین کارزار نکرده‌اند، و شما را از خانه و کاشانه‌تان آواره نکرده‌اند، نهی نمی‌کند از اینکه در حقشان نیکی کنید و با آنان دادگرانه رفتار کنید، بی‌گمان خداوند دادگران را دوست دارد.

بدون امتیاز