روابط عمومی جماعت استان آذربایجان غربی با حادثه‌دیدگان سردشت اعلام همدردی نمود

روابط عمومی جماعت استان آذربایجان غربی با حادثه‌دیدگان سردشت اعلام همدردی نمود

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان آذربایجان غربی به مناسبت درگذشت چهار تن از کولبران کرد سردشتی و مصدوم شدن چند تن دیگر، پیام تسلیت و همبستگی با حادثه‌دیدگان صادر نمود.

متن پیام به شرح زیر است:

 آسمان از سر لطف و در پاسخ دعای هزاران دغدغه‌مند تغییرات اقلیم چنان به خود پیچید و سرد شد و دهان گشود که به ناگاه، خروار خروار گلوله‌ی برفی سوی زمین روانه کرد!

آن طرف‌تر اما عزیزی سفره‌اش خالی بود و می‌بایست پای بر حس در خانه‌مانی‌اش می‌نهاد و به کوه می‌زد و کوله ای از بهر سفره نصیب می‌برد!

کوه اما شادمانه و بی‌خبر از شیرمرد کولبر، به برف‌بازی دلخوش بود!

ناگه همه چیز درهم غرید و ابر پشیمان و کوه نادم و کولبر اما پرصلابت درون برف، دست و پا می‌زد تا اینکه...

خبر تلخ بود و اما باز حمیت، همت و همدلی فعالان مدنی، کوهنوردان، روستاییان و گروه‌های امداد و دیگر شهروندان، تابلویی زیبا خلق کرد.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان آذربایجان غربی، با اعلام همدلی و همبستگی با حادثه‌دیدگان، ضمن طلب مغفرت برای جانباختگان و صبر جمیل برای بازماندگان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این سانحه‌ی دلخراش، خلق این اثر ارزنده از همدلی و همگامی شهروندان و اداره‌های خدمات‌رسان و گروه‌های امدادی را به فال نیک می‌گیرد و امیدوار است مسئولان و شهروندان هر دو پیام این یک روح شدن در کالبد شهری را گرفته باشند و فردا روزهای سردشت، مناطق کردنشین و ایران، سرشار از عدالت، همبستگی و همزیستی مسالمت‌آمیز و بی‌شغل‌های کاذب باشد.

 

                                                                    روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان آذربایجان غربی

                                                                                        ١٣٩٥/١١/١٠

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
پیام تسلیت معلم علی محمد نژاد دانش آموز کولبری که زیر بهمن (مهمان)
1395/11/10

پیام تسلیت معلم علی محمد نژاد دانش آموز کولبری که زیر بهمن برای نان جان داد!!
"زمستان است سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت
سر ها در گریبان است." اخوان ثالث

⚫️☑️علی جان! چشمان سیاهت هنوز بانورگرمشان، زیر کوهی از یخ وسرما کلاس معلم شرمنده ات را گرم گرم نگه داشته است.
⚫️☑️علی جان ! زبانم از گفتن لال وقلم از نوشتن عاجز است والفاظ، پذیرای محتوای پیام چشمانت را ندارند که این همه معصومانه وآرام وبا نجابت جواب درس نخوانده ام را می دادی ومن هم شرمنده با فرو بردن بغض سکوت، حاضری را برایت می گذاشتم و هرگز نخوانده و تنبیهی ویا علامت منفی برایت نگذاشتم زیرا تو سرا پای وجودت، اخلاق ومثبت اندیشی بود!!
چرا ؟
آخر من شاگرد تو بودم عزیزم !! تو با چشمانت ،غیرت وعزت و مردانگی را به ما آموختی ولی سکوت را جز اهل درد ورنج نمی فهمند!! زیرا مردم اهل داد وفغان وتظاهرند.
⚫️☑️علی جان ! تو کرامت و ایمان و حلال و حرام واخلاق را به ما آموختی بی آنکه کتابی وقلمی وکلاسی در اختیار داشته باشی.!
⚫️☑️علی جان توبه من و معلمان ودانش آموزان مدرسه ات آموختی با فقر می توان زیست اما با خفت ودزدی و بازی کردن با جان ومال مردم هرگز.!!
تو به شهروندانت آموختی می توان با شکم گرسنه شب را کولبری کرد وروز را درکلاس حاضر بود وبه معلم ومدیر و وزیر آموزش و پرورش و....... انسانیت و وانسان بودن وحرمت داشتن را آموخت.
اما خلاف ،بی عزتی ،نامردی ،اختلاس ودزدی از مال مردم وبیت المال هرگز!!

⚫️☑️علی جان ! توبا شب زنده داریت وباطنابی که دور کمرت می بستی به مومن ومسلمان آموختی که چگونه " شهادت" را باید معنی کرد وبه ما که نه نمازمان نماز ،نه زکاتمات زکات ،نه مسلمانیمان مسلمانی ! معنی "جهاد" را با تمام مفاهیمش یاد دادی.

⚫️☑️علی جان !! طناب تو واژه های آزادی وانسان و دموکراسی وحقوق بشر را به چالش کشید و به تمسخرگرفت زیرا سیاست مداران کشور ها مدعیان چنین واژ ه هایی ، کردستانت راچنان قطعه قطعه وپاره پاره کردند که هرگز نتوانستی برسفره های نفتی میهنت با شکم سیر بخوابی و در نهایت با کولبری زیر بهمن خوابیدی وهمان ها بودن که هدیه گران بهایی چون بمباران شیمیایی حلبجه وسردشت را به تاریخت ارزانی فرمودند.!!

⚫️☑️علی جان ! درکشوری با این همه نعمت وثروت، با کولبری شبانه ات وخالی گذاشتن صندلیت در کلاس به مسوولان آموزش و پرورش و وزیرش شرم وحیا آموختی!!
⚫️☑️درحالی که درکشورت تحصیل رایگان است توبرای نان رسیدن به مدرسه ات در زمستان زیر بهمن جان دادی.

⚫️☑️به صدا وسیما هم آموختی که بجای بارها پخش تنبیه جزئی دانش آموزان از طرف معلمان، با شرم، اخبار مرگ جانسوز شما وتهییه هزینه های صدها دانش آموز ودانشجو را که از جیب معلمان پرداخت شده پیگر باشد وپخش کند هرچند هرگز نوبت به چون تویی عزیز ودلبندم نرسید!
روان شاد وبهشت نسیبت باد.
تسلیت وصبوری برای مادروخواهران گران سنگت.

علی جان ! قول می دهم به عشق تو آنچه در توان دارم تا آخرین روز مدرسه از دوستانت دریغ نکنم ودرخدمت شهر ودیارت باشم.

"روانت شاد ای پرستوی تیز بال خوش خرام.

2
چهار شخصیت سیاسی و مدنی کردستان (مهمان)
1395/11/11

چهار شخصیت سیاسی و مدنی کردستان در نامه یی ضمن اظهار همدلی با خانواده های کولبران جانباخته،آنان را قربانی نگاههای ضد توسعه یی کردستان خواندند.
متن نامه ی این چهار فعال سیاسی و مدنی که به امضای: کاک حسن امینی،اسماعیل مفتی زاده،هادی ادب و اجلال قوامی رسیده ،به این شرح است:

به احترام کولبران جان باخته یک دقیقه سکوت؛اما خوابمان نبرد
خبر جان باختن برخی از کولبران در برف و سرما مانده که مطاع جان خویش را در دست نهاده هر وجدان آزاده و بیداری را سخت آزرد،
بی شک جان باختن جوانان این دیار برای لقمه یی نان تراژدی بس هولناکی ست که پایانی برای آن در کردستان متصور نیست.
جوانان کولبری که نه صاحب املاک نجومی اند و نه فیش های نجومی بلکه تنها گناهشان کردبودن و امرار معاش می باشد.
بر این باوریم که کولبران جان باخته قربانی نگاهی شدند که نگاهشان به کردستان نگاه ضد توسعه یی است و هر گونه گشایشی را در این منطقه با توهم توطئه تحلیل می کنند.
بر این باوریم که نگاه امنیتی حاکم بر کردستان هرگونه فرآیندی که توسعه و عمران را در کردستان به بار بیاورد از سوی برخی با سنگ اندازی و مانع تراشی ها عقیم می ماند که ثمره آن هزاران جوان تحصیلکرده و بیکار است که یا راهی دیار غربت می شوند و یا کولبری پیشه می کنند و جان عزیزشان را در کف دست می گذارند.
با خانواده های داغدار این عزیزان سوگواریم و همدل.
امید می رود که تدبیری اندیشیده شود و دیگر
شاهد جان باختن جوانانمان به خاطر لقمه یی نان نباشیم.
حسن امینی،اسماعیل مفتی زاده،هادی ادب
اجلال قوامی