محفل ایمانی خواهران شهر شیراز برگزار شد

 محفل ایمانی خواهران شهر شیراز برگزار شد

محفل ایمانی خواهران شهر شیراز 30 دی ماه سال جاری با محوریت موضوع " سلامت روح و روان " برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صفحه زنان اصلاح وب سخنران این نشست آقای عبدالله میرانی بود؛ که داشتن سلامتی روح و روان را یکی از نعمت‌های الهی دانست و گفت: ما به عنوان یک مسلمان و اهل تعهد و التزام باید بدانیم چگونه در پرتو دستورات الهی از این نعمت بر خوردار شویم.

وی در این نشست ایمانی به این سوال که چگونه از سلامت روحی و روانی برخوردار باشیم؟؛ پاسخ داد و راهکارهایی برای آن ارائه نمود، از جمله: چگونه از سلامت روحی و روانی و آرامش در زندگی بهره‌مند گردیم؟

1- انجام اعمال صالح: الله می‌فرماید:" مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَکَرٍ أَوْ أُنْثي‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَياةً طَيِّبَةً وَ لَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما کانُوا يَعْمَلُونَ": از مرد و زن، هر کس کار شایسته انجام دهد در حالی که مؤمن است، مسلماً او را به زندگی پاک و پاکیزه‌ای زنده می‌داریم و پاداششان را بر پایه بهترین عملی که همواره انجام می‌داده‌اند، می‌دهیم."[ 97 سوره‌ی نحل]. خداوند در این آیه حیات طیبه‌ای که پر از آرامش و خیر و برکت باشد را به بندگان خود وعده داده است و بر خلاف آن در سوره‌ی طه می‌فرماید هر کس مرا فراموش کند زندگی بر او تنگ خواهد شد." وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى: و هر كس از ياد من دل بگرداند در حقيقت زندگى تنگ [و سختى] خواهد داشت و روز رستاخيز او را نابينا محشور مى ‏كنيم[ طه/24]

2- انجام عبادات و فرائض: اعمالی چون حج و روزه و زکات

3- - انجام عبادات تقربی: مانند تلاوت قرآن، روزه‌های سنت و نماز شب و غیره... انجام همه‌ی این اعمال باعث اتصال چنین انسانی به خداوند می‌گردد و سبب تربیت، انسانی قوی و توانمند می‌گردد که در دنیا از سلامت روحی و روانی برخوردار باشد.

4- مشارکت در امور خیریه و پرداخت صدقات: تلاش در رفع نیازهای محرومان و تلاش برای مداوا و رفع بیماری‌های دیگران خود باعث دور شدن مشکلات و بیماری‌ها از زندگی خود می‌شود.

5- صدق و راستی: تمرین و تعهد به صدق و راستی و به راستی سخن گفتن باعث آرامش در زندگی میشود دروغ و دغل بازی آرامش را از زندگی انسان می‌گیرد. 6- التزام به امر به معروف و نهی از منکر: انسان نباید در قبال اطرافیان و اتفاقاتی که در اطرافش می‌افتد بی‌خیال و بی‌تفاوت باشد.

7- التزام به صله رحم

8- نظم و نظام در زندگی: تنظیم وقت و متعهد بودن به زمان و وعده در زندگی

9- پر کردن اوقات فراغت با برنامه‌های مفید و استفاده از هرچیز به اندازه و به موقع، التزام به ورزش در سلامتی جسم و متعاقبه موثر در روح.

10- شب زود خوابیدن

11- سیر و سیاحت و گشت و گذار دوری از یکجا نشینی و محبوس کردن خود در کنج خانه که باعث افسردگی می‌شود.

12- دوری از بیکاری و به دنبال کار و شغل بودن، بیکاری باعث بیماری روحی میشود.

13- تحصیل علم: آموختن آنچه که لازم است.

14- تغذیه‌ی سالم: غذا بایستی کم حجم اما مقوی باشه اما تغذیه و غذای ما پرحجم و بی‌فایده است. تغذیه باعث داشتن جسمی سالم میشه که در نهایت بهره‌مندی از روح سالم نیازمند داشتن جسمی سالم است.

15- مراقبت از جسم با مراجعه به مراکز آزمایشگاهی برای انجام چکاب جسمی. همه‌ی اینها عواملی هستند که به ما در داشتن یک زندگی سالم و داشتن روح و روانی آرام به ما کمک می‌کنند. اینها سفارشات دین و قرآن به انسان مسلمان هستند که او را به حیاتی طیبه و سرشار از آرامش برسانند اما متاسفانه ما به عنوان مسلمان از آنها غافل هستیم و در عین حال تعهد غربی‌ها به این عوامل بیشتر از ما مسلمانان است. غربی‌ها در تاریکی بی‌دینی بیدار هستند و ما مسلمانان در زیر نور قرآن خواب هستیم.

 محفل ایمانی خواهران شهر شیراز برگزار شد
 محفل ایمانی خواهران شهر شیراز برگزار شد
 محفل ایمانی خواهران شهر شیراز برگزار شد
 محفل ایمانی خواهران شهر شیراز برگزار شد