پیام تسلیت روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در خصوص واقعه‌ی پلاسکو

پیام تسلیت روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در خصوص واقعه‌ی پلاسکو

«وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ * الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»(بقره/١٥٥-١٥٦) «و مژده ده شكیبایان را؛ [همان] كسانى كه چون مصیبتى به آنان برسد مى‌گویند ما از آن خدا هستیم و به سوى او باز مى‌گردیم.»

واقعه‌ی اندوه‌ناک حریق و فروریختن ساختمان پلاسکو و از دست رفتن شماری از هم‌میهنان عزیزمان، مایه‌ی تألم و افسوس است و مطمئناً همه‌ی ایرانیان، از چنین سانحه‌ای تلخکام شده‌اند. جان‌فشانی دلاورانه‌ی جمعی از آتش‌نشانان قهرمان کشور، ضمن اینکه برای ما دردآور و جان‌گداز است، الهام‌بخش و درس‌آموز هم هست؛ تا قدر همدیگر را بیشتر بدانیم و پیوندهای انسانی و ملی‌ را تقویت کنیم.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح، همدردی عمیق خود را با عموم هم‌وطنان، به ویژه خانواده‌ی جان‌باختگان ابراز می‌کند و از درگاه ایزد متعال، برای جان‌باختگان، رحمت و آمرزش و آرامش سرمدی، برای مصدومان، شفای عاجل و برای خانواده‌هایشان طاقت و صبوری وافر خواستار است.

امید داریم که با اخذ تصمیمات سنجیده و انجام اقدامات راه‌گشا از طرف مسئولان و نیز ارتقای فرهنگ عمومی كمك‌رسانی، دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی در سرزمین عزیزمان نباشیم.

دل‌هایمان برای تسلّی خاطر خانواده‌های داغ‌دیده و نجات آنانی که هنوز زیر آوارها هستند، دعا خواهند کرد.

 

                                                                     یکم بهمن‌ماه ١٣٩٥- روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح