پیام دبیرکل جماعت به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان سال ١٤٣٧ ه.ق

الله اکبر الله اکبر الله اکبر، لا اله الا الله والله اکبر الله اکبر و لله الحمد
عید سعید قربان، عید پويايي، آگاهی و بندگی فرارسید تا عقل و روح و روان انسانهای مؤمن بار دیگر به عملکرد درخشان ابراهیم و هاجر و اسماعیل خیره ‌شود و درس زندگی‌بخش و ماندگار نفی قربانی شدن انسان، حتی به نام خدا و در پیشگاه خدا را در محضر این خاندان سربلند دگرباره مرور کنند. دریغا که در چند سال اخیر، در بستر فتنه‌های ویران‌گر و خانمان‌برانداز، زمامداران و دولت‌مردان و ملیشیاها و عالم‌نمایانی بی اعتنا به ارزش‌های متعالی مدرسه‌ی توحید، بی‌گناهان را به مسلخ خواست‌ها و پنداشت‌های دگرناپذیر، استبدادی و نوعاً زمان‌پریش خود می‌برند. در این سال‌ها عیدهای جهان اسلام رنگ عزا گرفته‌اند و جوانانی که می‌توانستند پیشاهنگ آگاهی و توسعه و پیشرفت کشورهای خود باشند، شوربختانه هیزم آتش نابودی حرث و نسل و فروپاشی عزت امت شده‌اند. جای بسی تأسف است كه حجاج ما امسال از اداي فريضه حج و حضور در مشاعر مقدس محروم شدند؛ عليرغم وضعيت نامطلوب كنوني كه هر مسلمان آگاه و متعهدي را نگران مي سازد، اميد ما به لطف و عنايت خداوند مهربان و واقع بيني، آينده نگري و درايت رهبران و كنشگراني است كه با درك ابعاد توطئه ها، مخاطرات و چالشهاي خطير فرارو، مصلحت كلان امت را مدّ نظر قرار داده، از وقوع فجايع و خساير بيشتر ممانعت به عمل آورند.
شایسته است هم‌زمان با وقوف حاجیان در جبل الرحمة و وادی عرفات، ما نیز با استغفار و انابت به درگاه ربّ مجیب، از او مخلصانه بخواهیم آگاهی، دگرپذیری، رأفت و محبت را به همه پیروان رحمة للعالمین عطا فرماید و آلام ابنای امت را با لطف و رحمت واسعه‌ی خود التیام بخشد و توفیقی عنایت فرماید که در عیدهای آینده در وضعيتي شايسته این مناسبت‌های فرخنده را به همديگر شادباش بگوییم.
وما ذلك على الله بعزيز
عبدالرحمن پيراني
دبيركل جماعت دعوت و اصلاح
٢١ شهريور ١٣٩٥
٩ ذي الحجة الحرام ١٤٣٧

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1395/06/22

نکته ای که بخصوص در فراز آغازین این پیام آمده است و اشاره به جایگاه ارزشمند انسان در ادبیات اعتدالی دارد نکته ی بدیع و ارزشمندی است که جای تامل بسیار دارد و تنها کسی می تواند آن را از این حادثه ی تاریخی دریافت و استخراج نماید که نگاهی انسانی به آموزه های دینی داشته باشد . آری صدها سال است که همه این رویداد را مرور می کنیم و بر دیگران می خوانیم ولی هیچ یک از ما این پیام عمیق را درنیافتیم درود بر استاد پیرانی که به اعتقاد نگارنده ی این سطور ملهم ومورد عنایت خداوند است .