همایش مربّیان تربیتی جماعت در استان کردستان برگزار شد

همایش مربّیان تربیتی جماعت در استان کردستان برگزار شد

همایش یک‌روزه‌ی مربّیان تربیتی جماعت در استان کردستان روز پنجشنبه ٧ مردادماه در بانه برگزار شد.

در این همایش حسن ربّانی، «مسئول معاونت تربیتی جماعت در استان کردستان» در سخنانی با اشاره به اهمّیّت این ارتباطات میان مربّیان جماعت گفت: ما در این گردهمایی‌ها به دنبال شکل‌گیری روابط بیشتر و نزدیکتر مربّیان هستیم و اینکه مربّیان از لحاظ علمی، فکری، معنوی و جسمی به حالت مطلوب و اهداف موردنظر در استراتژی معاونت تربیتی دست یابند.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: مربّیان باید به تأسی از پیامبر(ص) و اصحابش(رض)، صبر و امید را توشه‌ی راه پرمشقت دعوت و تربیت سازند و برای تربیت متربّیان هر آنچه در توان دارند هزینه نمایند.

رئوف اصلاح‌جو، «مسئول معاونت علما و طلّاب جماعت در استان کردستان» نیز در سخنانی به اهمّیّت دعا در ارتباط با خدا و در زمینه‌ی تربیت اشاره کرد و گفت: دعا یکی از ابزارهای ارتباط با خداست و به درازای تاریخ حیات بشری انسان از نیایش، معبد و پرستشگاه بی‌نیاز نبوده است.

وی درباب ارتباط وثیق مربّیان با خدا، تأکید کرد: کار مربّی ارتباط دادن دیگران با خداست؛ بنابراین خود به طریق اولی باید ارتباط قویّ و مٶثّری با خداوند متعال داشته باشد.

هیوا راشدی، «مسئول هیأت اجرایی جماعت در مریوان» نیز در سخنانی درباب تربیت گفت: اساس کار ما -به‌عنوان جماعت دعوت و اصلاح- را تربیت تشکیل داده است و جهت تحقّق اهداف والای تربیتی، مربّیان ما باید خود در گفتار و رفتار الگو و نمونه باشند و الگوهای موفّق خود زمینه‌ساز تحول مثبت در متربّیان خواهند بود. 

وی افزود: ما نیازمند تربیت متوازن و همه‌جانبه هستیم که ابعاد گوناگون عقلی، معنوی و جسمی را شامل شود و از افراط و تفریط در این زمینه به دور باشیم که در نهایت خروجی آن اصلاح فرد و جامعه است.

در این همایش، از سوی معاونت تربیتی جماعت در استان کردستان از مربّیان موفق تقدیر به عمل آمد.

از دیگر برنامه‌های این همایش، برگزاری تریبون آزاد بود که در آن مربّیان به بیان تجارب، آموزه‌های تربیتی و خاطرات مسیر دعوت و تربیت پرداختند.

گفتنی است این اوّلین همایش استانی مربّیان تربیتی جماعت در استان کردستان در دوره‌ی چهارم است که با هدف آشنایی و ارتباط هرچه بیشتر مربّیان، انتقال تجارب و افزایش همکاری میان آنان برگزار شده است. 

همایش مربّیان تربیتی جماعت در استان کردستان برگزار شد
همایش مربّیان تربیتی جماعت در استان کردستان برگزار شد
همایش مربّیان تربیتی جماعت در استان کردستان برگزار شد