دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح با اعضا و هواداران در سنندج ديدار كرد

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح با اعضا و هواداران در سنندج ديدار كرد

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح روز شنبه دوم مرداد ماه با اعضا و هواداران جماعت در سنندج دیدار كرد. استاد پیرانی در این نشست ضمن اشاره به سیر تاریخ تحولات جماعت گفت : از همان ابتدا انتخاب این جماعت - به عنوان چارچوب فکری و عملی فعالیتهای اجتماعی- برای ما اعضا، انتخاب برتر بود و به واسطه ی اینکه اساس شکل گیری اش مبتنی بر "اخلاص و تقوی" بود، علیرغم وجود برخي کاستی ها و مشكلات، این تشکل تا به امروز ماندگارو به شکل قابل قبولی به کار و فعاليت ادامه داده است.

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح در بخش دیگری از سخنانش به استقلال جماعت در حوزه هاي مختلف از جمله ارتباط تشكيلاتي با اخوان المسلمين اشاره كرد و گفت: در همان دهه اول جماعت استقلال كامل تشكيلاتي خود را اعلام كرد و همواره آماده همکاری، همفکری و مشورت با تشکلهای ميانه رو اسلامی بوده و هست. در ادامه استاد پیرانی، اعضا و هواداران را به درک موقعیت و شرایط حساس کنونی فراخواند و گفت: وضعیت کنونی دنیای اسلام و منطقه ایجاب می کند که اعضا و هواداران جماعت با حکمت، درایت و آینده نگری بیش از پیش با مسائل تعامل نمایند و به مقتضای جایگاه و مکانت جماعت انتظارات و توقعات را برآورده سازند، و ویژگی اصلاح ورزی جماعت را بیش از پیش به منصه ی ظهور برسانند، بحمدالله جماعت تاکنون تلاش کرده تا در تعامل با احزاب، جریانات و شخصیتهای داخلی، سازنده عمل کند، و در ارتباط با نظام و نهادهای مربوطه، حکیمانه و مسؤولانه برخورد کند.

دبيركل جماعت بر مسؤوليت پذيري اعضاي جماعت تأكيد كرد و گفت: امروز جماعت به سبب توسعه و گسترش فعالیت هایش، در موقعیتی متمایز به سر می برد و بیش از هر زمان دیگری در این مرحله از حیات فکری و تشکیلاتی خویش به وحدت رویه فکری و انسجام سازمانی نیازمند است. لذا ضروریست اعضا در قبال جماعت احساس مسؤولیت بیشتری نمایند و از دوری گرفتن از فعالیت ها و شانه خالی کردن از زیر بار مسؤولیتها پرهیز کنند و بر عهد و پیمان خود پایبند بمانند.

محمد احمدیان رئيس هیات اجرایی جماعت در استان کردستان در اين ديدار ضمن اشاره به وضعيت مناسب فعاليت جماعت در استان و عدم وجود موانع جدي در سر راه فعاليت ها، به ضرورت وجود وحدت رويه فكري بيشتر در بين افراد جماعت، آموزش سياسي اعضا براي مشاركت سياسي و اجتماعي كارآمد و مؤثر و ضرورت ارتباط بيشتر دبيركل با اعضا و هواداران اشاره كرد.

در اين ديدار مقداد پیرصاحب و صلاح قاسمیانی از اعضای شورای مرکزی، ستار آینه پور رئيس هیات اجرایی مرکزی، سیداحمد هاشمی معاون تربیتی مرکزی و ناصرحدیقی معاون مالی مرکزی، دبيركل را همراهي مي كردند.

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح با اعضا و هواداران در سنندج ديدار كرد