دیدار هیأتی از جماعت با مولانا عبدالحمید در زاهدان

دیدار هیأتی از جماعت با مولانا عبدالحمید در زاهدان

 هیٲتی از اعضای بلندپایه‌ی جماعت، عصر روز جمعه ۱مردادماه، با مولانا عبدالحمید اسماعیل زهى امام جمعه‌ی اهل سنت زاهدان در منزل شخصی وی در زاهدان دیدار کرد.

 

 در اين ديدار مهندس احراري عضو شوراي مركزي جماعت دعوت و اصلاح بيان كرد، جماعت، به عنوان بخشي از جامعه ى اهل سنت ايران، اگر چه خود را معصوم نمي داند، اما تلاش مي كند بدون تحميل هزينه و با كمترين خطاي ممكن مسير دعوت را با مشي اعتدال و وسطيت طي كند. 

مولانا عبدالحميد، امام جمعه ى اهل سنت زاهدان، ضمن بيان مطالبی در باب هم‌اندیشی، همدلی و اتحاد بین همه‌ی طیف‌ها و جریان‌های اهل سنت در جهت نزدیک شدن بیشتر دیدگاه‌ها به هم، بهترین راه مصون ماندن از مضرّات نقشه‌های شوم استکبار جهانی و خنثی کردن ترفندهای آنان را همدلی و دوری از اختلاف دانست.

وی بر وجود آزادی موافق و مخالف در جامعه‌ی اسلامی تٲکید کرد و افزود: علاوه بر مسلمانان، حتّی غیر مسلمانان هم باید آزادیهای قانونی خود را داشته باشند.

مدیر مدرسه‌ی دارالعلوم ديني زاهدان ضمن تشکر و قدردانی از دیدار هیٲت جماعت با وی، درباره‌ی جماعت افزود: از جماعت دعوت و اصلاح كه در همه مناطق ايران فعاليت مي كند شناخت داريم و همیشه دوستان جماعت را دعای خیر می‌کنیم و در مراسم و مناسبتها از اعضای این جماعت، به‌عنوان مهمان ویژه و سخنران دعوت کرده‌ایم.

وی در ادامه درباب دگرپذیری و همدلی جریان‌های فعال اهل سنت ایران ضمن بيان اينكه مسجد مکی متعلق به من نیست، بلکه متعلق به همه‌ی مسلمانان است، گفت: همه‌ی ما با هم رفیق هستیم نه رقیب و ما خود را نماینده‌ی اهل سنت نمی‌دانیم. وی اضافه کرد: ما مخالف تفرقه و خشونت هستیم و حقوق خود را در چارچوب قانون مطالبه می‌کنیم و از آن کوتاه نمی‌آییم. در این راستا همیشه سعی می‌کنیم با مصلحت‌اندیشی و تدبیر پیش برویم.

در بخشی از این دیدار، آقاي بارکزهی، مسؤول هیٲت اجرایی جماعت در استان ضمن ابراز خوشحالي از فراهم شدن اين دیدار، بيان كرد: جماعت دعوت و اصلاح در استان سيستان و بلوچستان با بيش از سه دهه فعاليت تلاش كرده است در راستاي آرمان جماعت مبني بر نيل به رضوان الهي در پرتو قرآن و سنت و شعار لاإله الا الله در كنار ساير بزرگان اهل سنت و جريان هاي اسلامي، مردم را بيشتر با مباني ديني آشنا كند.

گفتني است در اين ديدار دكتر محتشمي از اعضاي شوراي مركزي، محمدعلي آريانژاد رئيس هيأت نظارت و داوري جماعت و تعدادي از اعضاي هيأت اجرايي جماعت در استان حضور داشتند.