پیام دبیرکل جماعت به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان 1437

بسم الله الرحمن الرحیم
عید سعید فطر، عید شکرگزاری به درگاه معبود یگانه به پاس ادای عبادت عظیم و تحول‌ساز روزه فرارسید تا موسم شادمانی و امید را برای کسانی که توفیق صیام و قیام و تهلیل و تکبیر و تراویح و تهجد یافتند، رقم زند؛ هرچند جهان اسلام در شرایطی لحظات پایانی ماه مبارک رمضان را پشت سر می‌گذارد که جنایات هولناک ناشی از کژاندیشی‌ها و دگرناپذیری‌ها، حال و هوای عید را با حزن و اندوه و عزا درآمیخته است. اگر در فلسطین اشغالی و یا در میانمار، کینه‌توزی و اشغالگری مقدمه‌ی حمله به مسلمانان مظلوم است، در لیبی، سوریه ، عراق، یمن، مصر و ... برادرکشی بلای جان امت شده است و هر چند کشتن هر یک نفر بی‌گناه در هر نقطه از جهان، جنایتی بزرگ و نابخشودنی است، اما کار به جایی رسیده است که در معنوی‌ترین زمان، یکی از مقدس‌ترین مکان‌ها مورد هتک حرمت قرار می‌گیرد و در جوار مسجد پیامبر در مدینه منوره مسلمانان قربانی جهل و تکفیر و تحجر داخلی می‌شوند.
شایسته است عذر تقصیر به درگاه رحمة للعالمین آوریم و بار دیگر آموزه‌های زندگی‌بخش آن رسول مهربانی را مرور کنیم؛ او که دلسوزانه و پیامبرانه، حفظ حرمت جان و مال و ناموس مسلمانان را در صدر واپسین دغدغه‌هایش بر تارک خطبه‌ی شیوای حجةالوداع نشاند و در چهارده قرن پیش نسبت به ایجاد و ترسیخ اخوت و مهربانی بین ابنای امت اهتمام می‌فرمود.
از خداوند کریم ذوالجلال متضرعانه می‌خواهم طاعات و عبادات ناقص ما را با فضل و رحمت بی‌منتهایش بپذیرد و همه‌ی ما را هرچه بیشتر شایسته بندگی خودش و پیروی از رسول خاتمش بگرداند و توفیقی عنایت فرماید که در اعیاد آینده در شرایطی مساعدتر و با آمادگی روحی و روانی بیشتری بتوانیم به همدیگر تبریک بگوییم.
الله اکبر الله اکبر الله اکبر لا اله الا الله والله اکبر الله اکبر و لله الحمد.
عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح
یکم شوال 1437
شانزدهم تیر 1395