دیدار مجموعه‌ای از فعالان زیست محیطی با معاون رییس‌جمهور

دیدار مجموعه‌ای از فعالان زیست محیطی با معاون رییس‌جمهور

مجموعه‌ای از فعالان زیست‌محیطی غرب کشور با دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور عصر روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت دیدار کردند. 

بنا به گزارش اصلاحوب، خانم دکتر معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست در سخنانی با اشاره به اینکه اولین مصوبه‌ی دولت در مورد احیای دریاچه ارومیه بود از اهتمام و توجه دولت ابراز رضایت کرد و اظهار امیدواری نمود مجلس دهم با تصویب لایحه‌ها و طرحهای زیست‌محیطی سبب برداشتن گامهای مؤثرتری در این حوزه شود. 

 در این دیدار جمال اسماعیلی، مسئول روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح با اشاره به آیه‌ی ١۶۴ سوره‌ی بقره بیان نمود که خداوند در این آیه و سایر آیات مشابه توجه مردم را به نعمت‌های معمول ولی بسیار گرانبها همچون آمد و شد شب و روز، بارش باران، وجود جنبندگان، باد‌ها، ابر‌ها و... جلب می‌کند. وی با اشاره به سیره‌ی پیامبر (ص) و صحابه‌ی گرانقدر در توجه دادن مسلمانان به حفظ محیط زیست از جمله دستور به نسوزاندن و قطع نکردن درختان و احادیث فراوانی که در این راستا وجود دارد، اظهار نمود، تلاش برای حفظ و ارتقای محیط زیست از مصادیق بارز شکرگذاری است. 

وی در فرازی دیگر ضمن تأکید بر اهمیت و نقش نخبگان در مباحث زیست‌محیطی، فرهنگ‌سازی بین عموم اقشار جامعه را از ضروریات احیا و حفظ محیط زیست دانست و در پایان با اشاره به برخی پتانسیل‌های جماعت دعوت و اصلاح در حوزه‌ی محیط زیست برای همکاری در این راستا اعلام آمادگی کرد. 

در پایان این دیدار لوح سپاسی از طرف جماعت دعوت و اصلاح به خانم ابتکار به پاس خدمات و زحمات شایسته ایشان به محیط زیست تقدیم گردید که متن لوح سپاس به شرح زیر است: 

‎سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار

‎معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست ایران

‎کوشش‌های ارزنده‌ی شما، آسمان را آبی‌تر و زمین را سبز‌تر کرده است. طبیعت را پاس داشته‌اید، به زمین عشق ورزیده‌اید و جهان را پیراسته‌تر خواسته‌اید. 

‎خوبی بی‌مضایقه‌ی شما را ارج نهاده و سپاس می‌گوییم. 

‎درخت وجودتان در مصاف بادهای سخت، پایدار و حضور اثرگذارتان در میان ما برقرار. 

‎جماعت دعوت و اصلاح 

‎۲۰ اردیبهشت ۹۵

 این نشست که به همت رئوف آذری، فعال محیط زیست تشکیل شده بود، تعدادی فعال این حوزه از غرب کشور حضور داشتند و هر کدام به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

دیدار مجموعه‌ای از فعالان زیست محیطی با معاون رییس‌جمهور