دیدار مسؤول روابط عمومی جماعت با امام جمعه اهل سنت پارسیان و مدیر مجتمع علوم دینی پارسیان

دیدار مسؤول روابط عمومی جماعت با امام جمعه اهل سنت پارسیان و مدیر مجتمع علوم دینی پارسیان

ظهر دیروز شنبه، مسؤول روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح به همراه هیأتی از اعضای روابط عمومی با شیخ خنجی امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان و شیخ عبدالجبار غواصی مدیر مجتمع علوم دینی پارسیان دیدار و گفتگو کرد. 

در این دیدار جمال اسماعیلی ضمن ابراز خوشحالی از فراهم شدن فرصت حضور در مجتمع علوم دینی پارسیان و جمع شیوخ و علمای خدوم و خوش فکر جنوب، تأکید کرد اسلام به عنوان بهترین عامل سعادت، توسط عالمان و عاملان دین به قلوب مردم رهنمون می‌شود. 

مسؤول روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح، ضمن اشاره به تاریخچه ى شکلگیری جماعت، اظهار کرد دعوت به اسلام و ترویج فرهنگ دینداری از فعالیت‌های اساسی جماعت محسوب می‌شود و افزود: تلاش برای انتشار تراث فکری اسلامی و ایجاد نهضت ترجمه در دهه ٧٠، دسته‌بندی و طرح مطالبات اهل سنت در مناسبت‌های مختلف، تلطیف فضا بین حاکمیت و اهل سنت و تقویت بستر مشارکت و نقش آفرینی بیشتر اهل سنت از جمله‌ی دیگر فعالیت‌های جماعت است. 

مدیر مسؤول نشریه اندیشه اصلاح ضمن تأکید بر اصول راهبردی جماعت، ابراز داشت: تکیه بر مشترکات نمی‌تواند به تنهایی همگرایی و همبستگی ایجاد کند، بلکه قبول اختلافات و حق بر متفاوت بودن و احترام به سلایق متفاوت، عامل اصلی همزیستی مسالمت آمیز است. 

وی همچنین وجود تعامل و ارتباط سازنده بین علمای جنوب با طیف‌های مختلف فکری را ستود و ابراز امیدواری نمود که این شیوه الگویی برای سایر مناطق شود. 

 شیخ عبدالجبار غواصی مدیر مجتمع علوم دینی پارسیان، ایجاد بخش روابط عمومی در ساختار جماعت دعوت و اصلاح را نشان از اهتمام جماعت به تعامل و ارتباط با افراد و جریان‌های مختلف دانست و از حضور هیأت روابط عمومی در مجتمع دینی تشکر و قدردانی کرد. 

مدیر مجتمع علوم دینی پارسیان اظهار داشت: جماعت دعوت و اصلاح با ظرفیت و پتانسیل بالای خود، لازم است حامی همه جریان‌های اهل سنت باشد و زمینه تألیف قلوب و نزدیکی بیشتر افکار را فراهم کند. 

این محقق و مترجم اهل سنت گفت: ارتباط بین طیف‌های مختلف فکری، انسجام بیشتر اهل سنت را به دنبال دارد. 

 در ادامه‌ی این دیدار شیخ خنجی، امام جمعه پارسیان تلاش‌های جماعت دعوت و اصلاح را در راستای اصلاح‌گری و دعوت دینی ستود و اظهار داشت فعالیت جماعت با عَلَم و پرچم اصلاح مایه افتخار ما است و منشأ خیر و برکت برای جامعه است. 

رؤوف آذری مدیر اداره پژوهش و آموزش روابط عمومی با تأکید بر حساسیت موضوع زیست محیط بیان کرد: «اصل پروانه‌ای در مدیریت، راهنمای خوبی برای ماست تا بر حساسیت زایی نسبت به بحران‌های پیش روی زیست محیط پیرامونیمان بیفزاید! وی گفت بحران‌های پیش روی زیست محیط، اتفاقاتی نیستند که ما بخواهیم یا بتوانیم چشم خود را برآن ببندیم چرا که در آن صورت فاجعه بار خواهند بود». 

این فعال محیط زیست افزود: موضوع زیست محیط جغرافیا نمی‌شناسد و هر اتفاقی در هر گوشه‌ی این دنیا بر ما مؤثر خواهد بود و نیاز است تمام شیوخ و خطبا و فرهنگیان و اساتید و بازاریان وارد کارزار حساسیت زایی مردمی شوند و حداقل در نگهداشت وضع موجود محیط زیست، ایفاگر نقش باشند. 

در این دیدار اعضای روابط عمومی جماعت و نیز مسؤول معاونت تربیتی و روابط عمومی استان هرمزگان جماعت و جمعی دیگر از مدیران و مدرسان مدارس علوم دینی حضور داشتند.

دیدار مسؤول روابط عمومی جماعت با امام جمعه اهل سنت پارسیان و مدیر مجتمع علوم دینی پارسیان