کلیپ «تاریخچه‌ی مختصر مساجد اهل سنت در تهران» منتشر شد

کلیپ «تاریخچه‌ی مختصر مساجد اهل سنت در تهران» منتشر شد

کلیپ «تاریخچه‌ای کوتاه از مساجد اهل سنت تهران و استان البرز تحت مدیریت شورای مساجد جماعت دعوت و اصلاح» به کوشش روابط عمومی جماعت منتشر شد. 

بنا به گزارش روابط عمومی مرکزی جماعت دعوت و اصلاح، نظر به وجوب نماز جمعه در همه‌ی مذاهب فقهی اسلامی به‌ویژه اهل سنت و وجود جمعیت قابل توجهی از شهروندان اهل سنت در تهران و البرز، داشتن اماکنی جهت ادای این فریضه را به ضرورتی مبرم تبدیل کرده بود. سابقاً به دلیل عدم اماکن ویژه شهروند اهل سنت به‌ناچار در سفارتخانه‌ها که در اساس سرزمین بیگانه به‌شمار می‌روند، نماز جمعه را اقامه می‌کردند. 

جماعت دعوت و اصلاح از سال ١٣٧٩ تدبیری اندیشید تا اهل سنت تهران در مساجد ویژه‌ی خود نماز بخوانند و با توجّه به آزادی‌ها و حقوق مصرَّح در قانون اساسی، ازجمله اصل دوازده که ضمن بیان احترام کامل به اقلیت‌های دینی و مذهبی آزادی آن‌ها را در انجام امور مذهبی، مورد تأیید و تصریح قرار داده است، اقدام به فراهم نمودن مکان‌هایی برای اقامه‌ی نماز جمعه نمود و در این مسیر شاهد همراهی بسیاری از مسئولان بود؛ گرچه پاره‌ای از نامهربانیها و بی‌مهریها را نیز آزمود. 

در سال ١٣٨٨ با گسترش کمّی اماکن تحت مدیریت جماعت دعوت و اصلاح که اکنون تعداد آن‌ها به ١۴ مورد می‌رسد، به‌منظور سازماندهی، هماهنگی و نظارت بر آن‌ها، نهادی در این زمینه تحت عنوان «شورای مساجد اهل سنت تهران جماعت دعوت و اصلاح» تأسیس نمود. 

جهت اطلاع بیشتر از اقدامات این نهاد، شما را به تماشای فیلم مستند دعوت می‌کنیم. 

لینک دانلود

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
عثمان (مهمان)
1395/01/27

به دیدن کلیپ جان تازه گرفتم و بسیار به ایمان و عزتم افزوده شد.