در سوگ معلّم فداکار حمیدرضا گنگوزهی

در سوگ معلّم فداکار حمیدرضا گنگوزهی

الرَّحْمَـٰنُ ﴿١﴾ عَلَّمَ الْقُرْآنَ

دانش و آگاهی که ماهیت و مقام بشر را دگرگون کرد از شاخصهای مٶثر در تکوین و تکمیل شخصیت انسان به شمار می‌رود و زمانی این شاخص، آدمی را به مقامات نورانی عروج می‌دهد و به وی تکامل می‌بخشد که با تعهد، خلوص و معرفت قرین باشد. بنا بر این، دانش و تعهد، و آگاهی و تقوا از اهرمهای کارآمد در شکل‌گیری هویت باطنی و صدور شناسنامه‌ی فضیلت و برتری انسان بر سایر موجودات است.

در پانزدهم فروردین ٩٥ شمسی، صفحه‌ای از این شناسنامه و سند هویت تکاملی با اقدام متعهدانه و ارزشی معلمان آموزشگاهی در یکی از دورترین آبادی های کشور - روستای نوکجوی بخش مرکزی خاش-جهت نجات جان سه دانش‌آموز از قرار گرفتن در زیر آوار دیوار همجوار مدرسه که با وزش آنی گردبادی تخریب گردید به نام جامعه‌ی فرهنگی و علمی رقم خورد و در تاریخ فداکاریها و ایثارگریهای این قشر به نام «حمیدرضا گنگوزهی» و همکار ایشان «عبدالرووف شهنوازی» به ثبت رسید که پس از نجات دادن جان دانش‌آموزانشان، خودشان گرفتار آوار شدند که در نهایت حمیدرضا گنگوزهی بر اثر شدت جراحات به فیض شهادت رسید و عبدالرووف شهنوازی مجروح گردید.

به‌راستی، عرصه‌های پرفتوح و صحنه‌های باشکوهی که در تاریخ گرانسنگ اسلام به ثبت رسیده، زاییده‌ی فداکاریها و ازخودگذشتگی‌های انسان‌های بابصیرتی است که از جان مایه گذاشته‌اند تا پاسدار ارزش‌ها و فضایل انسانی و اسلامی باشند.

بدیهی است که اقدام شایسته‌ی این معلمان فرهیخته، که تابلوی تمام عیار تزکیه و فضیلت است در امتداد همان فداکاریها و ایثارگری‌هاست که پیشقراولان این عرصه از خود به نمایش گذاشته‌اند.

جماعت دعوت و اصلاح خاش ضمن تجلیل از این اقدام شجاعانه و ارزشمند معلمان تربیت‌یافته‌ی یگانه‌ی مکتب جاوید اسلام و تبریک به جامعه‌ی علمی و فرهنگی کشور، بویژه اهالی فرهنگ و دانش خاش، شهادت و فقدان حمیدرضا گنگوزهی را به خانواده‌ی محترم ایشان و به همه‌ی شهروندان خاشی و هم‌استانی‌های عزیز و ملت بزرگ ایران تبریک و تسلیت گفته و صبر جمیل برای بازماندگان و شفای عاجل جناب عبدالرووف شهنوازی را از الله متعال مسئلت می‌نماید.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
عبدالله (مهمان)
1395/01/19

خداوند این دو معلم فداکار را با معلم عالم بشریت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم همنشین نماید. از خداوند متعال علو درجات را برای شهید گنگوزهی و شفای عاجل را برای شهنوازی عزیز خواستاریم.

2
سیدسلیمان (مهمان)
1395/01/22

شهادت وفداکاری یکی ازشاخص های مردان بزرگ می باشد وبنده هم به سهم خودبرای جامعه فرهنگی کشوروخانواده محترمشا ن تسلیت عرض نموده وازخداوندمنان صبرجزیل برای خانواده شان خواستارم .