سردار آزمون بازیکن اهل سنّت ایران در جمع برترین‌های روسیه قرار گرفت

سردار آزمون

سردار آزمون، بازیکن ایرانی اهل سنّت گنبد کاووس که در تیم فوتبال روستوف روسیه بازی می‌کند، از سوی اتّحادیّه‌ی فوتبال این کشور در جمع پنج فوتبالیست برتر معرفی شد.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از ایرنا، اتّحادیّه‌ی فوتبال، مدیریت لیگ برتر و روزنامه‌ی ورزشی پرشمارگان «اسپورت اکسپرس» روسیه، سردار آزمون و ٤ بازیکن دیگر را به‌عنوان برترین‌ها برگزیدند.

براساس یافته‌های رأی‌گیری عمومی انجام گرفته که روز جمعه نتیجه‌ی آن اعلام شد، سردار آزمون یا «مسی ایرانی» در مکان چهارم بازیکنان برتر سال ٢٠١٦ روسیه قرار گرفت.

در این گزینش چهار گروه مربیان فوتبال و مدیران باشگاه‌ها، خبرنگاران و طرفداران تیم‌ها به بازیکنان رأی دادند. 

سردار آزمون به دلیل بازی‌های خوب و گلزنی‌های خود در لیگ برتر روسیه و اروپایی، مورد توجه ویژه‌ی کارشناسان ورزشی و رسانه‌ای این کشور قرار دارد.

ایتارتاس به تازگی نوشت: بازی‌های سردار آزمون برای تیم روسی روستوف، مورد توجه حداقل ٨ باشگاه انگلیسی و بورسیا دورتموند آلمان قرار گرفته است که در حال ارزیابی برای تصمیم‌گیری در فصل نقل و انتقالات باشگاهی هستند.

رسانه‌ی روسی افزود: باشگاه‌های انگلیسی و آلمانی هنگام رقابت‌های تیم روستوف در لیگ قهرمانی اروپا، بازی‌های سردار آزمون را پیگیری کردند که این روند همچنان ادامه دارد.