بزرگداشت دکتر مصطفی خرم‌دل در سنندج برگزار می‌شود

بزرگداشت دکتر مصطفی خرم‌دل در سنندج برگزار می‌شود

 مراسم بزرگداشت ماموستا دکتر مصطفی «خرم دل مترجم»، قرآن‌پژوه، اسلام‌شناس و مفسر کُرد بیستم آبان ماه به میزبانی دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.

رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان گفته است این آیین را  بنیاد نخبگان استان کردستان و پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به پاس چند دهه کوشش خستگی ناپذیر این چهره ماندگار و اثرگذار علمی و فرهنگی برگزار می کنند. امید قادرزاده می گوید: دکتر خرم دل که استاد بازنشته دانشگاه کردستان است، هم اکنون ساکن مهاباد و از شخصیت‌های علمی و دینی مشهور در سطح ایران و جهان اسلام به شمار می رود.

به گفته وی، سخنرانان اصلی این مراسم دکتر محمود ابراهیمی(استاد پیشکسوت و بازنشسته دانشگاه کردستان)، استاد بهاءالدین خرم‌شاهی(قرآن پژوه و حافظ شناس برجسته کشور)، دکتر محمد علی کوشا (قرآن پژوه و استاد حوزه و دانشگاه)، استاد مسعود انصاری(قرآن پژوه و مترجم قران کریم)، دکتر محمد خالد غفاری (استاد زبان وادبیات فارسی)، دکتر محمود ویسی (قرآن پژوه و استاد گروه فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی تهران) هستند که در بخش‌های مختلف به معرفی شخصیت و جایگاه علمی و فرهنگی استاد خرمدل می‌پردازند.

رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان عنوان کرد: در این مراسم پیام دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان نیز قرائت می‌شود.

تفسیر نور(به فارسی)، المقتطف(تفسیر قرآن به عربی)، شنه‌ی ره‌حمه‌‌ت(تفسیر قرآن به زبان کُردی)، دستور زبان فارسی،  دستور زبان کُردی، گنجینه صرف و نحو عربی، ترجمه فی ظلال القرآن در 15 جلد و ده‌ها اثر دیگر از تالیفات درخشان استاد خرم‌دل است.

بدون امتیاز