تأکید دبیرکل جماعت بر ضرورت نوگرایی و پویایی در نگرش سازمانی

تأکید دبیرکل جماعت بر ضرورت نوگرایی و پویایی در نگرش سازمانی

استاد عبدالرحمن پیرانی بر ضرورت نوگرایی و پویایی در نگرش سازمانی در نشست اخیر شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح، تأکید نمود.

در این جلسه، که روز پنجشنبه‌ی گذشتە ٢٤ دیماە جاری برگزار شد، آخرین مسایل و موضوعات مربوط به حوزه های فعالیت جماعت مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت. در ابتدای جلسه، استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، ضمن ارائه ی گزارشی از حضور خود در آخرین نشست شورای مرکزی اتحادیه جهانی علمای مسلمان در دوحه و نیز بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران، تأکید کرد: عالمان مسلمان و رهبران فکری و سیاسی باید در جهت مهار تنش ها و نزاع های مذهبی بکوشند و از ریخته شدن خون شهروندان بی دفاع در کشورهای آشوب زده منطقه جلوگیری کنند.

وی در ادامه افزود: استمرار حیات جماعت و هر تشکل مدنی و اسلامی، مستلزم بازخوانی مستمر مفاهیم و روشهاست؛ به ویژه در عصر ما که حوادث فراوان و در عین حال شتابان رخ می‌دهند که در زندگی ما تأثیر گذارند. البته اصول و قواعد فکری ثابتی داریم که بخش قابل توجهی از آنها را از مدرسه‌ی جهانی بیداری اسلامی و مشخصاً از متفکران جنبش اخوان المسلمین اقتباس کرده‌ایم.

وی اضافە کرد: ما به این ثوابت وفادار بوده‌ایم و خواهیم بود. اما وقتی به عنوان جماعت از نوگرایی در دین به مثابه‌ی یکی از رویکردهای محوری سخن می‌گوییم، به طریق اولی واکاوی گفتمان و روشهای کار جمعی باید همواره مورد توجه باشد. زمانی که در درون جنبش اخوان سخن از بازنگری و بازسازی گفتمان مطرح است و فقیه مبرّز و دلسوزی مثل دکتر یوسف قرضاوی در قالب نصایح اخیرش این رویکرد را تجویز و تشویق می‌کند، تأکید بر استقلال فکری و تشکیلاتی جماعت متناسب با ظروف و شرایط و مقتضیات زمان، باید برای عموم برادران و خواهران قابل فهم باشد.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
وفادار (مهمان)
1394/10/30

سمعا و طاعتا