کی‌روش: نگرانی منتقدان مرخصی‌ام اهمیتی ندارد

کی‌روش: نگرانی منتقدان مرخصی‌ام اهمیتی ندارد

کارلوس کی‌روش بعد از مدت‌ها سکوت خود را شکست. تأخیر سرمربی تیم ملی در بازگشت به تهران در شرایطی ابهامات بسیاری به‌وجود آورده بود که کی‌روش هیچ واکنشی به آن نشان نمی‌داد. 

کارلوس کی‌روش سرانجام به سکوت خود پایان داد و در سمینار AFC به میزبانی کشور مالزی درباره برنامه‌هایش در راستای آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های انتخابی جام جهانی به ایسنا گفت: «من در حال حاضر چیزی برای اضافه کردن ندارم زیرا همه‌چیز برنامه‌ریزی و به فدراسیون فوتبال ارائه شده است و اکنون باید برنامه‌ریزی‌ها را به مرحله اجرا برسانیم. امیدواریم حمایت کافی را برای اجرای این برنامه‌ها داشته باشیم.» 

یکی از ابهامات، به حقوق کارلوس کی‌روش برمی‌گشت و اینکه سرمربی تیم ملی از کوتاهی فدراسیون فوتبال دلخور است و قصد بازگشت ندارد؛ موضوعی که با انتقادهای زیادی روبه‌رو شد و کی‌روش تأکید می‌کند: ‌ «من به انتقاد‌ها در این خصوص اهمیت نمی‌دهم. اگر آن‌ها نگران غیبت من هستند حتما دلشان برایم تنگ شده است و این خوب است. وقتی دوستانتان و منتقدانتان دلشان برایتان تنگ می‌شود خبر خوبی است و من از این خبر خوشحال هستم. 

اگر منتقدان نگران این هستند که من از تعطیلاتم لذت می‌برم باید قبل از امضای قرارداد موضوع را مطرح می‌کردند.» وی در مورد دریافت نکردن حقوق خود اضافه می‌کند: ‌ «من معمولا درخصوص این موضوعات به‌طور عمومی اظهارنظر نمی‌کنم. بهتر است در این خصوص از افرادی سؤال کنید که نگران نبودن من در ایران هستند. اگر به هنگام نبودن من در ایران آن‌ها از همه‌چیز من خبر داشتند حتما باید درخصوص حقوق من هم خبر داشته باشند.» 

فراهم کردن امکانات از دغدغه‌های مهم سرمربی تیم ملی برای صعود به جام جهانی روسیه است. با همه این‌ها، کی‌روش می‌گوید: «من از نظر ذهنی و جسمانی سرحال‌تر شده‌ام و آماده هستم تا با چالش‌ها روبه‌رو شوم. همانطور که می‌دانید هر بازی می‌تواند سخت باشد. البته این را هم باید درنظر داشت که ایران در رده‌بندی فیفا اول آسیاست نه در واقعیت.» 

ظاهرا حمایت همه‌جانبه فدراسیون فوتبال از کی‌روش به این مربی انگیزه زیادی داده است. او می‌گوید: «من از طرف رئیس فدراسیون حمایت کامل می‌شوم. همچنین از طرف اعضای هیأت رئیسه، بازیکنان، کارمندان و طرفداران حمایت کامل می‌شوم و این برای من کافی است.» کی‌روش همچنین درباره سمینار AFC عنوان می‌کند: ‌ «چیزی که اهمیت دارد این است که مربیان و افرادی که در اینجا حضور دارند صادقانه حرف بزنند زیرا اگر شما به اینجا بیایید و از قوه تخیل خود استفاده کنید یا به اینجا بیایید تا فقط حرف‌های قشنگ بزنید تا دیگران را راضی کنید، فایده‌ای ندارد. اگر به فوتبال دروغ بگویید به هیچ کجا نخواهید رسید.»