پرسپولیس در لبه‌ی پرتگاه، استقلال در تعلیق

پرسپولیس در لبه‌ی پرتگاه، استقلال در تعلیق

هفته چهارم لیگ بر‌تر ایران در حالی آغاز خواهد شد که پرسپولیس قعرنشین جدول، در دیداری حساس میزبان ذوب‌آهن خواهد بود و استقلال بعد از شکست در هفته سوم، به اهواز می‌رود تا مقابل استقلال این شهر قرار بگیرد. 

۲‌قطب قدیمی فوتبال ایران که هفته سوم را با شکست پشت سر گذاشتند این هفته هم با چالشی جدید مواجه خواهند شد و عدم‌نتیجه‌گیری پرسپولیس و استقلال، فشار‌ها را روی کادر فنی و بازیکنان ۲تیم بیشتر خواهد کرد. استقلال تهران با تکیه بر آمادگی بالای رحمتی، ارسال‌های بی‌نقص حیدری، هوش ابراهیمی و البته جوانی خط حمله، تیم خطرناکی است اما استقلال اهواز هم تیمی است که در زمین خودش دردسرساز است. 

تیم محبوب اهوازی در شهر خودش خطرناک است آن هم در شرایطی که به غیراز متعصبان «لشگر آبادی‌اش» روی سکو، می‌تواند روی آب و هوای عجیب اهواز هم حساب کند. استقلال در نیمه‌های دوم نمایش ضعیفی دارد و سیاوش بختیاری‌زاده، سرمربی استقلال اهواز هم تأکید کرده که تیمش می‌خواهد از این ضعف استقلال و همچنین گرمای وحشتناک اهواز استفاده کند. 

یحیی، مانع سخت برانکو

۲ شکست و یک تساوی از ۳بازی، دریافت ۸گل و داشتن تفاضل گل ۳- و بد‌تر از همه ایستادن بر سکوی شانزدهم جدول رده‌بندی. این‌ها آمار پرسپولیس در پانزدهمین دوره لیگ بر‌تر است، آماری که بدبین‌ترین هوادار این تیم هم آن را پیش‌بینی نمی‌کرد. تیم برانکو شاید در فاز تهاجمی کمی چشم‌نواز بازی کند اما در دفاع پراشتباه است و این پاشنه آشیل سرخ‌ها محسوب می‌شود. پرسپولیس مقابل تیمی قرار می‌گیرد که هفته گذشته استقلال را شکست داد، بی‌حرف و حدیث و البته مقتدرانه. تمام امید برانکو به بازگشت مکانی محروم و البته نوراللهی مصدوم است. 

اولی که برانکو مدعی است، با بودنش پرسپولیس ۷ امتیاز بیشتر از امروز داشت و دومی هم مرد همه‌کاره میدان تیمش بود، البته قبل از مصدومیت کذایی. برانکو می‌داند برای شکست دادن گل‌محمدی کار آسانی ندارد. تیمی که در ورزشگاه آزادی استقلال ۶ امتیازی را مستاصل می‌کند، برای تاختن به پرسپولیس یک امتیازی قعرنشین نباید کار دشواری داشته باشد. ذوب‌آهن برای این بازی قاسم حدادی‌فر و هادی ایمانی را در اختیار ندارد. با بودن آن‌ها کار یحیی و شاگردانش آسان‌تر بود اما در غیاب آن‌ها هم شاید اتفاق خاصی رخ ندهد، چرا که ذوبی‌ها بدون این دو بازیکن خیلی راحت استقلال را شکست دادند. 

بازی کلاسیک در اصفهان

سپاهان برای چهارمین هفته پیاپی در زمین خودش به میدان می‌رود و این بار میزبان فولاد خوزستان است. شاگردان حسین فرکی که از ۳بازی ابتدایی ۹امتیاز کسب کردند درصدد ادامه این روند هستند تا تیم بحران‌زده فولاد را هم از مقابل بردارند. دراگان اسکوچیچ سرمربی فولاد هم بابت نتایج ضعیف شدیدا تحت فشار است و شکست در این بازی وضعیت او را روی نیمکت فولاد متزلزل خواهد کرد. تراکتورسازی دیگر مدعی قهرمانی هم در مشهد مه‌مان پدیده خواهد بود و شاگردان تونی درصدد جبران امتیازهای از دست رفته در بازی خانگی مقابل راه‌آهن هستند.