تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی

تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی

هفته سوم لیگ بر‌تر فوتبال ایران با درخشش دو تیم اصفهانی لیگ بر‌تر به اتمام رسید. 

 

به گزارش «ورزش سه»، در این هفته پرگل و جذاب، اتفاقات مهمی افتاد؛ مثل نمایش خوب راه آهن بی‌مهره در تبریز، برد قاطع ملوان در خانه و هفت امتیازی شدن سایپای جلالی و البته نمایش خوب جوان‌های ویسی که دنیا به کامشان است. 

یازده بازیکن بر‌تر هفته به انتخاب فوتبال نویسان ورزش سه به شرح زیرند؛ با این توضیح که اگر با بعضی انتخاب‌ها موافق نیستید یا بازیکنان دیگری را شایسته حضور در جمع ۱۱ مرد اصلی می‌دانید، کامنت بگذارید. 

دروازه‌بان: 

رشید مظاهری (ذوب آهن): سیوهای به موقع رشید در بازی مقابل استقلال از دلایل اصلی برتری ذوب در تهران بود. رشید با دست و پای بیدار، شبیه به احمدرضا عابدزاده بزرگ گلری می‌کند. او که از نظر استیل یکی از گلرهای خوب لیگ بر‌تر ماست، در بازی استقلال سه بار دروازه تیمش را نجات داد. 

مدافعان: 

حسین ماهینی (ملوان): وقتی از ماهینی خبرهای خوبی می‌شنویم، یعنی کارلوس کی روش خوشحال‌تر خواهد بود. مدافع راست سابق تیم ملی در ملوان خود را بازیافته و در بازی مقابل استقلال اهواز یکی از بهترین‌های تیمش بود. ماهینی با نفوذهای مکرر عرصه را بر هم تیمی‌های سابقش تنگ کرد تا در تیم هفته ما جای بگیرد. 

موسی کولیبالی (استقلال خوزستان): حضور کولیبالی در تیم هفته ما می‌تواند یک شگفتی باشد اما بازیکن غالبا پراشتباه اهل مالی این بار عالی کار کرد و سد محکمی مقابل حمله وران فولاد بود. کولیبالی با قامت بلند، این بار از هوشش هم استفاده کرد تا حملات کور فولاد به نتیجه نرسد. 

میثم حسینی (سیاه جامگان): مدافع سابق تیم‌های استقلال و پرسپولیس در بازی مقابل نفت فوق العاده کار کرد و به همراه محسن فروزان پایه برد باارزش تیم مشهدی مقابل نفتی‌های پرستاره بود. حسینی که این فصل را خوب آغاز نکرده بود، خود را پیدا کرده و حالا عصای دست رسول خطیبی است. 

هافبک‌ها: 

میلاد ابطحی (راه آهن): هافبک دفاعی جوان و ناشناخته راه آهن با نمایش خوب در بازی مقابل تراکتورسازی تحسین سرمربی تیم فرهاد کاظمی را برانگیخت. ابطحی که در ۱۸ سالگی با پیراهن پیکان در لیگ بر‌تر بازی کرده بود، در این مسابقه به همراه مهرداد محمدی نمایش قابل تحسینی داشت و موتورتهاجمی تراکتور را از کار انداخت. 

احسان حاج صفی (سپاهان): احسان که با حضور در دفاع چپ کاملا به خط میانی رفته در بازی مقابل پرسپولیس فوق العاده بود و با یک گل تماشایی و یک پنالتی کار را برای تیمش درآورد. حاج صفی که حضورش در سپاهان نعمتی برای حسین فرکی است در این بازی یک بار دیگر کلاس بالای خود را به نمایش گذاشت. 

احسان پهلوان (ذوب آهن): او حتی می‌تواند نامزد جایزه بهترین بازیکن هفته باشد. بازیکن جوان ذوبی‌ها که به خصوص در نیمه دوم بازی استقلال، به شدت خط دفاع ابی پوشان را آزار داد و مهارتش را در حفظ توپ به رخ کشید. پهلوان با گلزنی در این بازی جای خود را در ترکیب ثابت ذوب محکمتر کرد. 

غلامرضا رضائی (سایپا): غلامرضا با دو گل زده در بازی مقابل پدیده جایی برای تردید باقی نمی‌گذارد. او که همواره بازیکنی موثر برای تیم‌هایش بوده، امسال در سایپا هم بخش مهمی از دلایل بالانشینی تیم مجید جلالی است که البته در سه هفته اول لیگ از تهران خارج نشده است. 

مهاجمان: 

کاوه رضایی (ذوب آهن): کاوه، با استعداد و با کلاس و مهار نشدنی است حتی اگر در هر بازی چند گل خراب کند! این بازیکن سابق تیم ملی جوانان در مسابقه مقابل استقلال باز هم نشان داد که در چه سطحی بازی می‌کند. در این باره می‌توانید از مگویان و حاج محمدی هم سئوال کنید. 

مهدی طارمی (پرسپولیس): مهدی طارمی واقعا خوب است. اگر هافبک‌ها و مدافعان پرسپولیس در سطح او و علیپور بازی می‌کردند، شاید پرسپولیس صدرنشین مطلق لیگ بود. طارمی در بازی سپاهان یک گل عالی زد و اگر کمی خوش شانس بود در لیگ سه گله می‌شد. 

محمدرضا خلعتبری (سپاهان): حتی اگر پرسپولیسی‌ها بابت شادی گل‌هایش از او دلخور شده باشند اما خلعت بازهم بازیکنی احترام برانگیز و بزرگ در فوتبال ماست. او در بازی سپاهان – پرسپولیس یک گل هوشمندانه زد و بار‌ها در انتقال توپ به حمله مهارتش را به رخ کشید. گل او روی اشتباه کامیابی نیا، پاداشی بر یک بازی خوب بود. 

*در تیم این هفته لیگ بازیکنانی مثل حسین زامهران (سیاه جامگان)، مهرداد محمدی (راه آهن)، اکبرصادقی (ذوب)، علی علیپور (پرسپولیس)، آگوستوسزار (تراکتورسازی)، محسن فروزان (سیاه جامگان)، حسن بیت سعید (استقلال خوزستان) و داریوش شجاعیان (گسترش) می‌توانستند حضور داشته باشند.

تصاویر ضمیمه: 
تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی
تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی
تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی
تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی
تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی
تیم منتخب هفته سوم لیگ بر‌تر؛ هفته جوان‌های دوست داشتنی