رضا خدری طلایی شد/ حسینی به مدال نقره دست یافت

رضا خدری طلایی شد/ حسینی به مدال نقره دست یافت

رضا خدری و سید حسین حسینی درنخستین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در برزیل به ترتیب صاحب مدال طلا و نقره شدند. 

 

به گزارش ایرنا از فدراسیون کشتی، در این مسابقات که عصر سه شنبه به وقت تهران آغاز شد، رضا خدری در دور اول وزن ۵۰ کیلوگرم مقابل مرات هاکان از ترکیه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت. 

وی همچنین دردور سوم مقابل اولکسی ماسیک ازاوکراین با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد و درمرحله نیمه نهایی مقابل بیکب امانگالی از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. 

وی در دیدار پایانی ناگزاری تسورتسوما از گرجستان را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و صاحب گردن آویز طلا شد. 

همچنین در وزن ۹۶ کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول، مقابل کوین بومان از استونی با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری دست یافت. 

وی در دور سوم مقابل سوسلان فانزایف از آذربایجان با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد و در مرحله نیمه نهایی مقابل مرات لوکوایف از روسیه با نتیجه ۲ بر ۲ حریف را شکست داد. 

حسینی اما در دیدار پایانی مقابل نیکولاز کاک می‌لاشویلی از گرجستان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت. 

مهدی ابراهیمی در وزن ۷۴ کیلوگرم در دور اول مقابل یاروسلاو فیلچاک از اوکراین با نتیجه ۴ بر یک به برتری دست یافت. 

وی در دور دوم مقابل گلابولکوادزه از گرجستان با نتیجه ۴ بر۴ شکست خورد و با توجه به حضور نماینده گرجستان در دیدار فینال ابراهیمی راهی گروه شانس مجدد شد. 

وی در این مرحله مقابل لیوا زولتان از مجارستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب و از دور مسابقات حذف شد. 

در وزن ۶۰ کیلوگرم عرفان سعادتی فر در دور اول مقابل ساماوادزه از گرجستان با نتیجه یک بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرجستانی مقابل حریف آذربایجانی در مرحله یک چهارم نهایی، سعادتی فر از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

مسابقات چهار وزن دوم و پایانی امروز چهارشنبه برگزار می‌شود که میثم دلخانی در وزن ۵۵ کیلوگرم، علی ارسلان در وزن ۶۶ کیلوگرم، مهدی فلاح در وزن ۸۴ کیلوگرم و حمید رضا کریمی در وزن ۱۲۰ کیلوگرم به میدان می‌روند. 

این رقابت‌ها در بخش فرنگی امروز به پایان می‌رسد و رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان نیز در این کشور طی روزهای ۲۴و۲۵مرداد ماه برگزار می‌شود.