سیستان و بلوچستان جزو ۱۰ تیم بر‌تر بوکس کشور است

سیستان و بلوچستان جزو ۱۰ تیم بر‌تر بوکس کشور است

 دبیر هیات بوکس سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس توانمندی و نحوه عملکرد، تیم این استان جزو ۱۰ تیم بر‌تر کشور در رشته ورزشی بوکس به حساب می‌آید. 

اسماعیل خاکی روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگرچه ورزش بوکس در سیستان و بلوچستان مظلوم واقع شده اما با تلاش اعضا تیم و هیات بوکس استان، جایگاه خوبی در سطح کشور داریم. 

وی افزود: کسب مدال‌های رنگارنگ در چند سال اخیر نشان دهنده رشد بسیار خوب این رشته در استان است. 

وی ادامه داد: کسب مقام قهرمانی رقابت‌ها بین المللی و سومی کشوری در رده سنی نوجوانان و قهرمانی رقابت‌های بین المللی بین ۶ کشور در زاهدان از جمله افتخارات تیم بوکس سیستان و بلوچستان به حساب می‌آید. 

دبیر هیات بوکس سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اینکه فعالیت ورزشی درآمدزا نیست برای افزایش سطح علاقه‌مندی ورزشکاران به رشته بوکس و دیگر ورزش‌های رزمی نیازمند نگاه ویژه مسوولان و جذب اسپانسر هستیم. 

خاکی گفت: ۵۰۰ بوکسور به صورت سازمان یافته در استان فعالیت دارند که بسیاری از آنان از جمله مبین و معین کهرازه، عبدالحمید شعلی بر، پرویز کرم زهی، حسین و مجتبی ریگی، علی و حسین بختیاری در رده سنی بزرگسالان و مهرداد عبدالهی، محمدجاسم یاراحمدزهی، احمدرضا نارویی و امیر می‌ربلوچ زهی در رده سنی جوانان در رقابت‌های مختلف کشوری و بین المللی خوش درخشیدند. 

وی افزود: با هدف تقویت روحیه بوکسورهای سیستان و بلوچستان و افزایش سطح علاقه‌مندی جوانان به این رشته، روز گذشته با حضور مسوولان خاش با عطای هدایا از زحمات پرویز کرمزهی بوکسور جوان این شهرستان تقدیر شد.