قایقران ملی پوش مهابادی: هدفم راهیابی به المپیک است

قایقران ملی پوش مهابادی: هدفم راهیابی به المپیک است

ملی پوش مهابادی تیم ملی قایقرانی بادبانی ایران که در اردوی آمادگی اسپانیا به سر می‌برد، گفت: تنها هدفم حضور قدرتمندانه در رقابت‌های انتخابی المپیک و راهیابی به این مسابقات است. 

 

به گزارش ایرنا و به نقل از سایت فدراسیون قایقرانی، احمد احمدی که اردوی خود را در شهر والنسیا در اسپانیا پشت سرمی گذارد، افزود: با حضور رقبای تمرینی قدرتمند حاضر در این اردو تمرینات بسیار خوبی را انجام می‌دهم. 

ملی پوش تیم ملی بادبانی کشورمان با اشاره به تمرینات سخت خود به منظور آمادگی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک گفت: از آغاز تمرینات چون برای انتخابی آماده می‌شوم فشار زیادی را در تمرینات تحمل کرده و روند تمرینات هر روز سنگین‌تر می‌شود. 

احمدی بیان کرد: از ۲۷ تیرماه اردوی والنسیا آغاز شده و در ‌‌نهایت برای رقابت‌های کاپ جهانی و انتخابی المپیک در چین تحت نظر لوکا دووتی مربی اسپانیایی آماده می‌شوم. 

وی ادامه داد: در ۲ کلاس فین و لیزر تمریناتم را انجام می‌دهم البته تمرکزم بیشتر بر روی فین است چون در انتخابی المپیک قصد دارم در این کلاس شرکت کنم. 

احمدی اظهار کرد: در کلاس فین با رقبایی از نیوزلند، آلمان، آمریکا کرواسی، چک، اسپانیا، اروگوئه، آرژانتین، اسلواکی، کانادا، تونس، پرتغال و مجارستان تمریناتم را انجام می‌دهم و در کلاس لیزر نیز با ورزشکاران اسپانیا، مجارستان و سوئیس تمریناتم را دنبال می‌کنم. 

وی افزود: در اولین مسابقه برای حضور در کاپ اروپایی صربستان، خودم را مهیا می‌کنم ولی مهم‌ترین مسابقه کاپ جهانی در چین است که انتخابی المپیک است و باید با بیشترین توان در آن رقابت حضور پیدا کنم. 

این قایقران مهابادی قبل از اعزام به اردوی اسپانیا در اردوی آماده سازی در جزیره کیش شرکت کرده بود و به خاطر تمرینات فشرده در این دوره از آمادگی خوبی برخوردار بود. 

این قایقران مهابادی که از سال ۱۳۸۷ پیراهن تیم ملی را برتن دارد تاکنون چندین بار در رقابت‌های جهانی و آسیایی موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده و در سال ۱۳۹۱ نیز موفق شد به عنوان اولین مربی بین المللی کشور، مدرک مربیگری درجه ۳ جهانی را در رشته قایقرانی بادبانی دریافت کند. 

شهرستان مهاباد با ۲۱۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و یکی از قطب‌های مهم رشته قایقرانی به شمار می‌رود.