پایان تلخ راهیان کرمانشاه در لیگ آزادگان

پایان تلخ راهیان کرمانشاه در لیگ آزادگان

مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور (جام آزادگان) در حالی به اتمام رسید که با سقوط راهیان کرمانشاه به لیگ دسته دو پایان تلخی برای تنها نماینده استان رقم خورد. 

 

به گزارش خبرنگار ایرنا تیم راهیان کرمانشاه که سال‌ها نماینده کرمانشاه در مسابقات لیگ دسته اول بود در حالی فصل جدید را آغاز کرد که انتظار می‌رفت با توجه به تجربه خوبی که در سال‌های گذشته کسب کرده بود بتواند فصل درخشانی را پشت سرگذاشته و یکی از صعود کنندگان به لیگ بر‌تر باشد. 

راهیان کرمانشاه فصل جاری را با هزاران امید آغاز کرد و آنگونه که مسوولین باشگاه بار‌ها وعده‌اش را دادند یکی از مدعیان گروه برای صعود به رقابت‌های فصل آینده لیگ بر‌تر بود، مصاحبه‌های مختلف مسوولین باشگاه با رسانه‌های مختلف و امیدواری که در مردم ایجاد کرده بودند باعث شد تا هواداران فوتبال در کرمانشاه با خوشبینی بیشتری به این تیم نگاه کنند و جوانان هم با حضور در ورزشگاه عاملی برای روحیه دادن به بازیکنان این تیم شوند. 

راهیان لیگ را بد شروع نکرد، کسب چهار امتیاز از دو مسابقه اول این نوید را به علاقه مندان می‌داد که امسال راهیان با عزمی جزم‌تر از سال‌های گذشته به میدان مسابقات پا گذاشته تا با حمایت مسوولین استانی، رسانه‌ها و هواداران یکی از تیم‌های مدعی گروه دوم باشد. 

اما هرچه از لیگ می‌گذشت و تعداد مسابقات افزایش می‌یافت وضعیت بد و بد‌تر می‌شد تا جایی که راهیان در سه مسابقه آخر با کسب تنها یک امتیاز، نیم فصل اول را به پایان برد تا روند نزولی این تیم همچنان ادامه یابد و فوتبال دوستان کرمانشاهی ناامیدانه‌تر از قبل به آینده راهیان نگاه کنند. 

تیم فوتبال راهیان کرمانشاه در پایان مسابقات نیم فصل اول لیگ آزادگان، از۱۱ مسابقه خود صاحب دو پیروزی، چهار تساوی و پنج شکست شد تا با ۶ گل زده، هشت گل خورده، تفاضل گل منهای ۲ و با ۱۰ امتیاز از بین ۱۲ تیم در مکان یازدهم گروه دوم قرار بگیرد. 

نتایج و بازی‌های راهیان در نیم فصل دوم هم چنگی به دل نمی‌زد به گونه‌ای که این تیم از۱۱ مسابقه‌ای که در نیم فصل دوم برگزار کرد صاحب سه پیروزی، سه تساوی و پنج شکست شد تا با ۶ گل زده، هشت گل خورده، تفاضل گل منهای ۲ و کسب ۱۲ امتیاز در اکثر هفته‌ها جزو تیم‌های انتهای جدولی باشد. 

این عملکرد در مجموع باعث شد تیم راهیان در پایان فصل ۹۴ - ۹۳ لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور از ۲۱ بازی در مجموع صاحب پنج پیروزی، هفت مساوی و ۹ شکست شود و با ۱۲ گل زده، ۱۶ گل خورده، تفاضل گل منهای ۴ و در ‌‌نهایت با ۲۲ امتیاز در مکان دهم جدول رده بندی گروه دوم قرار گرفته و یکی از تیم‌های سقوط کرده به لیگ دسته دوم لقب بگیرد. 

حال مردم کرمانشاه که همیشه حامی تیم راهیان بوده و در شرایط مختلف این تیم را تشویق می‌کردند، منتظر پاسخگویی مسوولین باشگاه در خصوص عدم نتیجه گیری و سقوط این تیم به دسته دوم هستند. 

البته در این بین نباید از کم لطفی برخی مسوولین استان نسبت به تنها نماینده کرمانشاه در لیگ دسته اول هم گذشت و به طور قطع آن‌ها می‌توانستند با قدری حمایت بیشتر شرایطی را فراهم کنند که حداقل اگر این تیم به لیگ بر‌تر صعود نمی‌کند به لیگ دسته دو هم سقوط نکند. 

امروز فوتبال کرمانشاه به جای اینکه شادمان و مسرور از موفقیت نماینده‌اش در لیگ دسته اول باشد و جشن صعود به بالا‌ترین سطح فوتبال کشور را برپا کند، در سقوط این تیم به لیگ دسته دو غمناک است. 

در پایان مسابقات فصل جاری لیگ دسته اول، از گروه یک تیم فولاد اهواز به لیگ بر‌تر راه یافت و مس کرمان هم به عنوان تیم دوم برای صعود به این مسابقات در پلی آف حاضر خواهد شد. 

از این گروه تیم‌های تربیت نوین یزد، نفت و گاز گچساران و نیروی زمینی به لیگ دسته دو سقوط کرده و استقلال اهواز هم برای ماندن در این مسابقات روانه پلی آف شد. 

در گروه دوم نیز، تیم سیاه جامگان مشهد با قرار گرفتن در صدر به لیگ بر‌تر راه یافت و مس رفسنجان هم به عنوان تیم دوم راهی پلی آف شد تا با همشهری خود مس کرمان دیدار کند و برنده به لیگ بر‌تر راه یابد. 

از این گروه تیم‌های اتکا گلستان، شهرداری بندرعباس و راهیان کرمانشاه به لیگ دسته دوم سقوط کردند و شهرداری تبریز هم با تفاضل گل بهتر نسبت به راهیان به دیدار پلی آف راه یافت تا از بین این تیم و استقلال اهواز یکی در لیگ یک باقی بماند.