سردار گنبدی، این بار مورد توجه فیفا

سردار گنبدی، این بار مورد توجه فیفا

 تارنمای فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) نوشت: سردار آزمون از جمله ستاره‌های این رشته ورزشی است که می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. 

 

به گزارش ایرنا، فیفا در گزارشی درباره پنج بازیکن آینده دار که در جام ملت‌های آسیا در کشور استرالیا درخشیدند، نوشت: سردار آزمون در تیم ملی فوتبال ایران از جمله این ستاره هاست که آینده درخشانی دارد. 

تارنمای فیفا افزود: جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ فوتبالی در سطح بالا برای هواداران به ارمغان آورد، در میان اتفاقات قابل توجه اینجام عملکرد بازیکنانی بود که خود را در مرکز دیده‌ها قرار دادند و ثابت کردند در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ و بعد‌تر از آن می‌توانند تیتر‌ها را به خود اختصاص دهند. 

در ادامه این گزارش از سردار آزمون بازیکن گنبدی تیم ملی فوتبال ایران به عنوان یکی از ۵ جوان آینده دار فوتبال آسیا نام برده شده و درباره او آمده است: ستاره‌های اسمی و بزرگ ایران در اینجام تا حدی تحت تاثیر عملکرد مهاجمی تازه کار و جوان قرار گرفتند که همه اخبار را به خود اختصاص داد. سردار آزمون بهترین گل تورنمنت را با یک چرخش سریع و هوشمندانه و ضربه‌ای دقیق به تک گل بازی مقابل قطر تبدیل کرد و بردی که صعود ایران به مرحله بعد قطعی کرد، رقم زد. 

او در حالی که تنها چند روز پیش از آغاز تورنمنت ۲۰ ساله شده بود دو ماه قبل‌تر نخستین گل ملی‌اش را به ثمر رسانده بود. آزمون که فرزند یک والیبالیست ملی پوش سابق ایران است، در ۱۷سالگی به وسیله روبین کازان روسیه شناسایی و خریده شد و به تازگی مورد توجه چند باشگاه بزرگ در اروپا نیز قرار گرفته است. این بازیکن با قدی بلند و بدنی که برای ورزشکاری ساخته شده، همه توانایی‌های لازم برای تبدیل شدن به ستاره آینده فوتبال ایران را دارد. 

گفتنی است سردار آزمون با چهره جذاب ترکمنی به دلیل مدل موی خاص خود پیش از این با نام ˈعلی باباˈ شخصیت افسانه‌ای ماجراهای سندباد نیز شهره شد. 

علی بابا طی روزهای اخیر در زادگاهش شهرستان گنبد مورد استقبال گسترده و کم سابقه اقشار مختلف مردم قرار گرفت.