کردستان در جایگاه سوم رقابت‌های قایقرانی جوانان کشور ایستاد

کردستان در جایگاه سوم رقابت‌های قایقرانی جوانان کشور ایستاد

در پایان رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان و جوانان کشور آب‌های آرام تیم کردستان در جایگاه سوم رقابت‌های قایقرانی جوانان کشور قرار گرفت. 

 

به گزارش ایرنا مسابقات قهرمانی آبهای آرام بزرگسالان و جوانان کشور با حضور بیش از ۱۵۰ قایقران از ۱۵ استان در دریاچه آزادی برگزار شد. 

بر اساس این گزارش، تیم‌های تهران، تهران توابع، لرستان، کردستان، البرز، گیلان، مازندران، خوزستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، هرمزگان و خراسان رضوی در این دوره از مسابقات حاضر بودند که در روزهای ۴ تا ۶ آذر به رقابت پرداختند. 

رقابت‌های قهرمانی کشور آبهای آرام در بخش کایاک و کانو در مسافت‌های ۱۰۰۰، ۵۰۰ و ۲۰۰ متر برگزار شد. 

در ۱۰۰۰ متر کانوی یک نفره بزرگسالان و جوانان به ترتیب امید فاتحی و آشو احمدی دو قایقران کردستانی مدال نقره را بر گردن آویختند و بر سکوی دوم این رقابت‌ها قرار گرفتند. 

در کایاک یکنفره جوانان نیز کسری اشرفی دیگر قایقران کردستانی برای اولین بار در تاریخ این رشته موفق شد مدال برنز را بدست آورد. 

در پایان این رقابت‌ها و در رده سنی جوانان مازندران با ۵ مدال طلا، ۵ نقره، ۱ برنز و ۱۷۴ امتیاز قهرمان شد، گیلان با ۷ مدال طلا، ۴ نقره و ۱۶۸ امتیاز رده رده دوم قرار گرفت و تیم کردستان نیز با ۱ مدال نقره، ۱ مدال برنز و ۹۲ امتیاز جایگاه سوم را کسب کرد. 

در رده سنی بزرگسالان نیز تهران با کسب ۵ مدال طلا، ۶ نقره، ۲ برنز و کسب ۱۹۰ امتیاز عنوان قهرمانی را بدست آورد، گیلان با ۴ مدال طلا، ۲ نقره، ۲ برنز و ۱۷۳ امتیاز دوم شد و کرمانشاه با ۱ مدال طلا، ۳ نقره، ۶ برنز و ۱۴۵ امتیاز مقام سوم را از آن خود کرد. 

تیم استان کردستان با ۷ ورزشکار به سرپرستی و مربیگری ارشید ناصری در مسابقات قهرمانی آبهای آرام بزرگسالان و جوانان کشور شرکت کرد.