بوکان فعال‌ترین شهرستان آذربایجان غربی در رشته فوتبال رومیزی

بوکان فعال‌ترین شهرستان آذربایجان غربی در رشته فوتبال رومیزی

- رئیس هیات انجمن‌های ورزشی استان آذربایجان غربی گفت: بوکان فعال‌ترین شهرستان استان در رشته فوتبال رومیزی به شمار می‌رود. 

 

لیلا خوش نیت روز شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرستان با داشتن سه باشگاه فعال فوتبال رومیزی (فوتبال دستی) و داشتن بیش از ۹۰ ورزشکار، دارای بیشترین آمار فعالان این رشته در استان است. 

وی بیان کرد: از مجموع افراد فعال در رشته فوتبال رومیزی شهرستان بوکان تعداد ۱۲ ورزشکار به صورت حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند. 

خوش نیت ادامه داد: هم اکنون در استان آذربایجان غربی ۱۲ باشگاه ورزشی فعال وجود دارد که شهرستان بوکان با بیشترین باشگاه و ورزشکار در جایگاه نخست قرار دارد و شهرستان‌های ارومیه، مهاباد و نقده به ترتیب در جایگاه بعدی قرار دارند. 

وی با بیان اینکه تمامی باشگاه‌های فعلی آذربایجان غربی توسط بخش خصوصی دایر شده است، اظهار کرد: در برنامه ریزی‌های آینده تلاش می‌شود که یک باشگاه فوتبال رومیزی دولتی نیز در شهرستان ارومیه ایجاد شود. 

رئیس هیات انجمن‌های ورزشی استان آذربایجان غربی اضافه کرد: در استان آذربایجان غربی فقط مردان در این رشته ورزشی فعالیت دارند که با ایجاد باشگاه ورزشی دولتی در استان این رشته برای بانوان نیز فعال خواهد شد. 

به گزارش ایرنا، هم اکنون بیش از ۲۰۰ ورزشکار فعال در رشته فوتبال رومیزی در استان آذربایجان غربی به صورت سازمان یافته فعال هستند. 

در مسابقات فوتبال رومیزی کشور که در شهرستان بوکان برگزار شد، این شهرستان توانست از میان هشت استان کشور مقام دوم این دوره از مسابقات را از آن خود کند. 

بوکان با ۲۲۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.