چمن گلی: والیبال دوستان آذربایجان غربی صف خود را از تماشاگرنما‌ها جدا کنند

چمن گلی: والیبال دوستان آذربایجان غربی صف خود را از تماشاگرنما‌ها جدا کنند

 مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: هواداران والیبال دوست استان و شهر ارومیه باید در برخورد با برخی افراد تماشاگرنما هوشیار باشند و صف خود را از آن‌ها جدا کنند. 

عبدالله چمن گلی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: استان آذربایجان غربی رنگین کمانی از قومیت‌ها، مذاهب و اقوام مختلف ترک و کرد، شیعه و سنی و آشوری و ارمنی است و اهالی این خطه سالهاست که در صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و کسانی که در فضای ورزشی می‌خواهند به اهداف شوم خود برسند، دشمن صلح و آرامش همه این ملت هستند. 

وی در پاسخ به ادعای برخی خبرنگاران تهرانی در بروز برخی اتفاقات رخ داده در دیدار والیبال شهرداری ارومیه و بانک سرمایه اظهار کرد: تماشاگران والیبال بلد و مشتاق ارومیه‌ای سابقه‌ای طولانی برای حضور در سالن‌های والیبال دارند و به نحوه تشویق و حمایت تیم والیبال خود آشنایی و تبحر کافی دارند. 

چمن گلی گفت: عملکرد چند تماشاگرنما از حساب هواداران و تماشاگران خونگرم و پرشور ارومیه‌ای جداست و نباید اجازه دهیم برخی افراد با قضاوت‌های عجولانه سابقه و حیثیت ۵۰ ساله تماشاگران آذربایجان غربی و والیبال ارومیه را زیر سوال ببرند. 

وی ادامه داد: مسوولان حراست اداره کل ورزش و جوانان گزارش کامل دیدار تیم‌های شهرداری ارومیه و بانک سرمایه را تهیه کرده‌اند و بلافاصله چند نفر تماشاگرنمایی که اقدام به بر هم زدن نظم سالن بودند، شناسایی شده‌اند که با آن‌ها برخورد قاطعی انجام خواهد شد. 

چمن گلی اضافه کرد: من در روز مسابقه به احترام چند صد نفر از مردمی که پشت درهای بسته ورزشگاه غدیر ارومیه مانده بودند، وارد سالن نشدم و خواستم به این طریق به آن‌ها نشان دهم که رعایت منش پهلوانی و عدالت در ورزش بیشتر از قهرمانی ارزش دارد. 

وی گفت: فرهاد پیروت‌پور یکی از ملی پوشان ارزشمند و با اخلاق است و جایگاه خاصی در بین مردم ارومیه و ملت ایران دارد و خود این ورزشکار نیز به خوبی می‌داند که هواداران ارومیه‌ای علاقه خاصی به وی دارند. 

وی ادامه داد: ورزش حرفه‌ای به دلیل حساسیت بالایی که در سطح جامعه دارد همواره دارای حاشیه‌های فراوانی است و اصحاب رسانه و خبرنگاران نباید به این اتفاقات دامن بزنند. 

چمن گلی افزود: به طور یقین اتفاق خاصی در سالن غدیر ارومیه نیفتاده است ولی من به عنوان متولی ورزش استان از فرهاد پیروت‌پور و بازیکنان تیم بانک سرمایه که فکر می‌کنند به آن‌ها توهین شده است، عذرخواهی می‌کنم. 

وی افزود: ورزش زبان بین المللی دنیاست و متعلق به یک منطقه، کشور و اقوام خاصی نیست و قبل از رقابت، رفاقت را در بین ورزشکاران تقویت می‌کند. 

به گزارش ایرنا، در هفته نخست رقابتهای لیگ بر‌تر والیبال کشور چهارشنبه هفته گذشته دو تیم شهرداری ارومیه و بانک سرمایه به مصاف هم رفتند که این دیدار به نتیجه ۳ بر یک به نفع ارومیه به پایان رسید. 

یک روز پس از پایان این دیدار برخی خبرنگاران تهران و سایت‌های خبری پایتخت با وجود اینکه در سالن هم حضور نداشتند، اقدام به انتشار اخباری مبنی بر توهین و فحاشی از سوی تماشاگران ارومیه‌ای به بازیکنان بانک سرمایه کردند که مسوولان، مردم و اصحاب رسانه استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه این امر را رد کرده و موضوع پیش آمده را جزئی و شعار چند نفر تماشاگرنما عنوان کردند. 

محمود حداد ناظر دیدار شهرداری ارومیه و بانک سرمایه نیز مسوولیت داشت که در صورت بروز توهین و فحاشی از سوی تماشاگران ارومیه‌ای نسبت به بازیکنان بانک سرمایه، این مسابقه را قطع و از ادامه آن جلوگیری کند که ادامه بازی و نتیجه به دست آمده نشان می‌دهد که اتفاقی جدی در سالن رخ نداده و بیشتر بزرگنمایی رسانه‌ای است.