پیشکسوت وزنه بردار زاهدانی مقام سوم جهان را کسب کرد

پیشکسوت وزنه بردار زاهدانی مقام سوم جهان را کسب کرد

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: محمداسحاق نارویی اهل زاهدان و قهرمان ملی استان در وزن ۶۲ کیلوگرم موفق به کسب مقام سوم رقابت‌های قهرمانی پیشکسوتان جهان در کشور فنلاند شد. 

حسین ثوری روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ملی پوش پیشکسوت زاهدانی قهرمان ۹ دوره وزنه برداری جهان است که باز هم در این دوره از رقابت‌ها خوش درخشید. 

وی گفت: سطح این رقابت‌ها بسیار بالا بود و کشورهای مجارستان، لیتوانی و ایتالیا در وزن ۶۲ کیلوگرم رقبای کسب مدال بودند که محمداسحاق نارویی در مجموع با بالا بردن ۱۸۳ کیلوگرم فولاد سرد توانست مقام سوم جهان را از آن خود کند. 

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این دوره از رقابت‌ها ۴۳۴ وزنه بردار از ۵۳ کشور جهان شرکت کردند. 

ثوری افزود: پورمردان مدیرعامل شرکت پارس نوین به عنوان اسپانسر، حامی نارویی در این رقابت‌ها بود. 

محمداسحاق نارویی رییس هیات وزنه برداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: تاکنون در رقابت‌های پیشکسوتان جهان هفت مدال طلا و دو نقره برای ایران به دست آورده است. 

وی ادامه داد: تیم ملی ایران با ۲۰ ورزشکار در رقابت‌های جهانی وزنه برداری پیشکسوتان شرکت کرد. 

کسب مدال طلا رقابت‌های جهانی کارگران سال ۲۰۰۶ در انگلیس، طلای پیشکسوتان جهان ۲۰۰۷ در فرانسه که با شکستن رکورد جهانی همراه بوده و هنوز به نام وی ثبت است، مدال طلا رقابت‌های ۲۰۰۸ یونان، مدال طلای رقابت‌های ۲۰۱۰ استرالیا، نقره ۲۰۱۱ لهستان، نقره ۲۰۱۲ اوکراین، طلا جام جهانی ۲۰۱۳ در مالزی و طلای نخستین المپیاد وزنه برداری پیشکسوتان مجارستان در سال ۲۰۱۴ حاصل تلاش محمداسحاق نارویی در ۹ دوره رقابت‌های جهانی است. 

رییس هیات وزنه برداری سیستان و بلوچستان آمار وزنه برداران سازمان یافته این استان بر اساس بیمه‌های ورزشی را حدود ۲۵۰ نفر ذکر کرد و گفت: تلاش داریم در سال‌های پیش رو این آمار به دو تا سه برابر افزایش داده شو