پیام دبیرکل جماعت به رییس‌جمهوری جدید ترکیه

پیام دبیرکل جماعت به رییس‌جمهوری جدید ترکیه

به دنبال پیروزی رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعەی ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، استاد عبدالرحمن پیرانی طیّ نامەای، این پیروزی را بە وی، اعضا و هواداران عدالت و توسعە و مردم ترکیە، تبریک گفت.

بە گزارش پایگاە اطلاع‌رسانی اصلاح، به دنبال پیروزی رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعەی ترکیه، اولین رئیس جمهوری این کشور که به طور مستقیم از سوی مردم انتخاب شد، استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران و عضو مؤسس اتحادیەی ان‌جی‌اوهای دنیای اسلام، با ارسال پیامی، این دستاورد بزرگ را به رجب طیب اردوغان تبریک گفت. 

ترجمه فارسی پیام به این شرح است:

جناب آقای رجب طیب اردوغان
رهبر محترم حزب عدالت و توسعه و رئیس منتخب جمهوری ترکیه
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

پیروزی جناب‌عالی در نخستین انتخابات ریاست‌ جمهوری ترکیه، نشانه‌ی اعتماد و امید ملت ترکیه به برنامه‌ها و گفتمان شما و خشنودی آنان از دستاوردهای حزبتان، شاخصی از موفقیت همکارانتان در اداره‌ی بخش‌های مختلف دولت و شهرداری‌ها و نیز عملکرد پارلمانی عدالت و توسعه است. نسیم وحدت و آشتی ملی که با تدبیر شما و هوشیاری و همراهی رهبران کُرد، وزیدن گرفته است، روحیه‌ی همگرایی و خشونت‌گریزی را جانی تازه بخشیده است و کامل شدن این فرایند می‌تواند زمینه‌ساز استقرار ثبات و امنیت بیشتر در کشور شما و عموم منطقه باشد. 

اینجانب به نمایندگی از برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح ایران، این پیروزی ارزشمند را به جناب‌عالی، اعضا و هواداران حزب عدالت و توسعه و عموم ملت ترکیه تبریک عرض نموده، آرزومندم دوران زعامت شما زمینه‌ساز ترسیخ هرچه بیشتر دموکراسی و برابری شهروندی و استمرار رفاه و شکوفایی اقتصادی باشد. 

عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
۲۴ – ۰۵ - ۱۳۹۳

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
علی (مهمان)
1393/06/05

دبیرکل محترم و دور اندیش سلام ، به عنوان عضو کوچکی از جماعت بزرگ از ارسال پیام رسا و گویا ، به جا و به موقعتان سپاسگزاری می کنم در سایه ی حضرت حق موفق و سربلند باشید.