بیانیه‌ی جماعت دعوت و اصلاح ایران در خصوص حملات رژیم صهیونیستی به غزه

بار دیگر چهره‌ی واقعی رژیم صهیونیستی در پس کشتار بی‌رحمانه زنان، کودکان و مردم بی‌دفاع نوار غزه نمایان‌تر شد و صفحه‌ای دیگر از کتاب قطور جنایات وحشیانه این رژیم ورق خورد و جهانیان بیش از گذشته با ماهیت این رژیم و سیاست‌‌های ضد انسانی آن آشنا شدند. 

بی‌شک، حمله‌ی گسترده ارتش "اسرائیل" به نوار غزه در ماه مبارک رمضان و در شرایط سخت منطقه و بحران‌های داخلی کشورهای عربی و اسلامی، با اهداف شومی صورت می‌گیرد و حکومت نتانیاهو از این طریق تلاش می‌کند با بهره‌برداری از این اوضاع، طرح‌های ناکام گذشته خود را بار دیگر به بوته آزمایش بگذارد، تا شاید آنچه را در طول سالیان گذشته از طریق محاصره و جنگ‌های 22 روزه و 8 روزه پیگیری می‌کرد و هر بار شکست می‌خورد، این بار در سایه سکوت معنادار مجامع جهانی، جانبداری هدفمند دولت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، و اوضاع بغرنج منطقه خاورمیانه تحقق بخشد.

از سوی دیگر، بر کسی پوشیده نیست که وقتی دولت وفاق ملی پس از آشتی فتح و حماس در فلسطین شکل گرفت، دولت نتانیاهو این مساله را برنتافت و تهدید کرد که به هر روشی برای بر هم زدن اتحاد فلسطینیان متوسل خواهد شد، بنابراین قضیه مشکوک ناپدید شدن و قتل سه نظامی شهرک‌نشین صهیونیستی در کرانه باختری را دستاویزی برای تحقق این خواسته‌های ضد انسانی خود قرار داد و به این بهانه، نزدیک به سه هزار تن بمب بر سر ساکنان بی‌دفاع غزه فروریخت و با کشتار بیش از 200 فلسطینی و زخمی کردن بیش از 1500 نفر دیگر و بی‌خانمان کردن هزاران نفر، در پی نشان دادن چهره‌ای درخشان از خود نزد جامعه راستگرا و تندرو "اسرائیل" برآمد، اما با مقاومت جانانه مردم غزه و گروه های مقاومت در این منطقه روبه رو شد و شیوه های مبارزاتی ابتکاری این گروه‌ها که دنیا را شگفت‌زده کرد ثابت می‌کند نیروهای مقاومت فلسطین با شناختی که از دشمن خود دارند، علیرغم همه محدودیت‌ها و محاصره کامل، توان نظامی خود را در حدی بالا برده‌اند که رژیم صهیونیستی نه تنها به کف خواسته‌های خود هم نرسید، بلکه اکنون به دنبال راهی برای خروج از این بحران خود ساخته‌اش می‌گردد. 

جماعت دعوت و اصلاح ایران ضمن محکوم کردن شدید جنایت‌های تازه "اسرائیل" در غزه، از نهادهای موثر بین المللی می‌خواهد با شکستن سیاست سکوت در قبال جنایات نتانیاهو، به اقدامات ناقض حقوق بشر در سرزمین اشغالی فلسطین و کشتار بی‌رحمانه فلسطینیان واکنش جدی نشان دهد. همچنین انتظار می‌رود که کشورهای عربی و اسلامی به ویژه اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی به وظایف و مسوولیت‌های خود در قبال ملت فلسطین عمل کرده و در راستای توقف نهایی جنگ علیه نوار غزه و پایان دادن به یهودی سازی قدس و شهرک سازی در کرانه باختری و سیاست‌های ظالمانه علیه مردم فلسطین گام‌های عملی بردارند. 

از عموم مسلمانان به ویژه اعضا و هواداران جماعت درخواست می‌شود که در این ماه مبارک و لیالی قدرش برای رهایی مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و همه ملت‌های تحت ستم  از یوغ استبداد و اختلافات داخلی و تعصبات فرقه‌ای و مذهبی به درگاه خداوند قادر متعال دعا کنند و نیز با کمک‌های فکری و مادی در قبال مردم مسلمان فلسطین که از قدس، اولین قبله مسلمانان و مسرای پیامبر صلى الله علیه و سلم دفاع می‌کنند، وظیفه خود را انجام دهند.

جماعت دعوت و اصلاح ایران
93-04-25

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1393/04/30

صحفه‌ای دیگر- لطفا اصلاح بفرمایید صفحه ای دیگر

2
دوربین مدار بسته (مهمان)
1393/05/03

در دهه ی اخیر شاهد دگرگونی ووضع نا بهنجار مسلمانان در کشورهای اسلامی وجنگ تحمیلی وناخواسته بر آنها توسط اسلام ستیزان ومدعیان مدافعان منفور و دروغین حقوق انسانی ومتحدان اسلام نمایشان در منطقه وقتل وکشتار آنها به صورت انبوهی وفاجعه آمِیز هستیم .این وضع اسفبار قلب هر مسلمان با احساس و عاطفه وبدور از سیاست بازیهای ابلیسی معمول دول را ، جریحه دار اندوهگین کرده ومی کند. جز آنانیکه دین را باخته وبه سیاست تعصب آمیز مذهبگرایی وحکمرانی جلادانه وفرعونی پرداخته اند .! !اما هیچ جای تعجب وانتظار بهتر ازاین از حکام وفرمانروایان طاغوتی نیست و خلاف این روند غیر معمولی وسوال انگیز است !زیرا از کوزه همان تراود که در اوست .! اما سوال ما از به اصطلاح علم داران دین ناب محمدی (ص) است . آنانیکه از دین قرائت مطلوب و به روز می کنند و بهترین تئوریها را دارند و حکیمانه تدابیر را می اندیشند وهمه ی را هها را به بیراهه ختم می دانند جز خویشتن را و مهر بی حکمتی را به چره ی همه زده اند (جز جماعت اصلاح )را
جای تاسف است برای کسانیکه ، آیه ی : " انماالمومنون اخوه "را از بر دارند بارها آنرا در مجالس وعظشان می آورند وحدیث : اگر مسلمانی در هر نقطه از جهان فریاد مظلومیت سر داد وتقاضای کمک کرد و درصورت امکان به کمکش نشتابی ویا نگران بلایا ومصیبت او نباشی در مسلمانی خویش شک کند و وشاید مسلامان نباشد . تا برسد به جایی برای نابودی آنها همدست ستمکاران شدن را چه باید نامید و چگونه تفسیر کرد ؟ چرا مسلمانان عراق رانمی بینید که در زیر چکمه های سیاست شوم اجانب له ولت وپار می شوند ؟ چرا مسلمانن سوریه را نمی بینید برایشان بیانیه ای دوخطی نمی دهی د !؟ چرا برای افغانستان قلمتان نجنبید !؟ اگر جنگجویان آنجارا به تبع امریکا وانگلیس تروریست بنامیم ! ، (تروریستی بر آنها تحمیل شد) زنان وکودکان و شهر وندان و ومساجد و اماکن انها تروریست و تروریستگاه که نیست ویران ونابود می گردد.!چرا برای انهاا بیانیه صادر نمی کنید ومسببانش را محکوم نمی کنید ؟ آیا نمی بینید ؟ یانمی فهمید و یا بازهم نامش را حکمت می گذارید ؟ یا در واقع آب را به اسیاب آنهایی می ریزید که برای نابودیی مسلمانان ای میادین جنگ وجهنمی از آتش وباروت ومرگ ساخته اند .! یا چیزی را می بینید یا می شنوید ویا می فهمید که عالیجناب گوریل نسخه ی ا« را پیچیده وتجویز نموده با شد. این نسخه را به کا ر شما آید ونو شتان با د .!