دلنوشته‌ی همسر بلتاجی خطاب به پسر و همسر دربندش

دلنوشته‌ی همسر بلتاجی خطاب به پسر و همسر دربندش

همسر بلتاجی خطاب به پسر دربندش: منتظر برگشت تو و پدرت خواهم ماند؛ چون کودتا به زودی درهم شکسته می‌شود.

سناء عبدالجواد، همسر دکتر محمد بلتاجی عضو دفتر مرکزی حزب آزادی وعدالت و از رهبران تحالف ملی برای دفاع از قانون اساسی و آن کسی که همراه فرزندش انس، در زندان‌های کودتاگران تحت بازداشت می‌باشد، نامه‌ای را خطاب به فرزندش انس که در پشت میله‌های زندان نگه داری می‌شود، نگاشت که در آن نامه به فرزند دلبندش اطلاع می‌دهد که چقدر دلش برایش تنگ شده است. 

سناء عبدالجواد در نامه‌ای که در صفحه‌ی فیسبوکش منتشر نمود چنین نوشت:‌ انس دوست داشتنی‌ام و ‌ای عزیز دربندم! همه‌ی آنچه را که در اطرافم هست خاطرات تو و خواهر شهیدت اسماء را برایم زنده می‌کند. همچنانکه یاد و خاطره‌ی پدرتان را برایم تداعی می‌کنند. چشم به راه برگشتن تو و پدرت از زندان هستم. به اطاق‌هایتان سر می‌کشم ولی شما‌ را نمی‌یابم. مقاله‌ها و کتاب‌هایتان را ورق می‌زنم و لباس‌هایتان را بو می‌کنم. دیوار خانه‌مان به خانه‌ای خرابه و ویرانه بیشتر می‌ماند. هر روز صبح صدات می‌کنم ‌ای انس من، ولی جوابی نمی‌شنوم. 

پسر دلبندم، تو و پدرت کی به جمع به هم ریخته‌مان بر می‌گردید، خیلی جایتان خالی است، من همواره منتظرتان هستم... مطمئنم این کودتا به زودی درهم خواهد ریخت و شکست خواهد خورد. 

این شیرزن اخوانی در بخشی دیگر از نامه‌اش نوشت: پسرم انس، آنچه در باره‌ی خواهر شهیدت من را خوشحال می‌کند این است که او هم‌کنون در جوار کسانی است که خیلی از ما بهترند، ما نیز از خداوند می‌خواهیم به زودی در کنار او و در بهشت فردوس آرام بگیریم، جایی که همه‌ی مردمانش پاک، سالم و صالحند و مانند دنیای ما نیست که مملو از انسان‌های تبهکار و ددمنش است. 

انس دوست داشتنی‌ام، تورا به یاد می‌آورم آنگاه که در کارهای منزل و کارهای مربوط به برادرانت و یا مربوط به پدرت مرا همکاری می‌نمودی؛ بویژه آن پرونده‌های دروغینی که کودتاگران برای پدر رادمردت جعل کرده بودند را پی می‌گرفتی. ولی ظاهراً خداوند مأموریتی ارزنده‌تر از پیگیری پرونده‌ی پدرت را برایت مقرر فرمود؛ الله تعالی اراده کرد که تو – هرچند به ظاهر در زندان هستی ولی در واقع - به قرآن و نمازو دعا و ذکر ‌بپردازی، این دستاورد عظیم را در ملاقات اخیرم با تو احساس و مشاهده نمودم. 

مادر شهید اسماء در باره‌ی روحیه‌ی عالی و معنویات بالایش می‌نویسد: پسرم، از زمانی که کودتا علیه رئیس مرسی شکل گرفته تاکنون هیچ چیزی به اندازه‌ی این گفته‌ی تو در زندان، مرا خوشحال ننمود که به من گفتی: من در زندان به درجه‌ای از معنویت و ایمان نائل گشته‌ام که احساس می‌کنم خدا و عظمت‌هایش را می‌بینم. پسر عزیزم مطمئن باش این درجه و معنویتی که تو از آن سخن می‌گویی چیزی است که در خارج زندان به آن دست نمی‌یاقتی چرا که مشغله‌ها بسیار فراوان و غفلت‌ها بی‌‌‌نهایت. 

پسرم نگاه کن، کودتاگران می‌پنداشتند با زندانی کردنت می‌توانند مانع پیشرفت‌هایت شوند ولی تقدیر خدا همه‌ی تدبیرهای شیطانی آنان را برهم زد. 

انس من، کودتاگران اتهامات و دروغ‌های شاخداری را برایت تراشیدند و پس از مدتی به این نتیجه رسیدند که دروغ‌های بیشتری علیه تو سر هم نمایند پس شروع نمودند به جعل اتهام‌های تازه‌‌ای علیه تو درحالی که در بازداشتگاه بودی، تو را با پرونده‌های ساختگی و جعلی به دستگاه‌های امنیتی فرستادند تا شاید بتوانند شهامت و دلاوری تو را به لرزه درآورند ولی کور خواندند، همه‌ی این کار‌ها را با تو نمودند چون تو فرزند محمد بلتاجی بودی، آنان به منظور انتقام از پدرت تو را آزار می‌دادند غافل از اینکه خدا با تو بود و همدمت بود هم چنانکه الآن همدم و مونس پدرت است. 

مادر انس و همسر بلتاجی خاطرنشان کرد: هرگاه وارد اتاق فرزندم شده و تابلوهایی را نگاه می‌کنم که بر آن‌ها نوشته شده «به زودی پیروز خواهید شد» بر یقین و باورم نسبت به پیروزی و اینکه ما بر حقیم و کودتاگران بر باطل افزوده خواهد شد، علاوه بر تأثیر شگرفی که این حدیث رسول الله که به کتابخانه‌اش آویزان نموده بر وجودم می‌گذارد: «لاَ يَزَالُ طَائِفَةٌ مِنْ أُمَّتِى ظَاهِرِينَ عَلَى الْحَقِّ لاَ يَضُرُّهُمْ مَنْ خَذَلَهُمْ حَتَّى يَأْتِىَ أَمْرُ اللَّهِ وَهُمْ كَذَلِكَ» پیوسته و همواره گروهی از امتم بر دین پیروز می‌شوند تا آنگاه که امر خداوند به سراغشان بیاید و آنان آشکارا دین را منشور زندگی‌شان قرار می‌دهند: اگر تو حرکت کنی عزت و سربلندی به سویت خواهد شتافت.

این مادر شهید درباره‌ی پیام‌های امیدی که از این تابلو‌ها دریافت نموده می‌گوید: این تابلو‌ها مالامال از امیدند و به ما می‌گویند باید در زیر سایه‌ی این تابلو‌ها زندگی نماییم تا بالاخره کودتا و کودتاگران درهم خواهند شکست، کودتایی که خیلی سست و بی‌اساس شده و ان شاء الله به زودی حق بر باطل پیروز خواهد شد. «وَاللَّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ».

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1392/11/21

احسنت بر چنین مادر صبور و قهرمانی. بسیار تاثیر گذار بود. حق پیروز خواهد شد این ندای خدای محمد هست بی شک

2
محی الدین (مهمان)
1392/11/21

سلام علیکم درود وسلام خدا بر برادران وخواهران مصری که راد مردانه وهمانند اصحاب صدر اسلام دربرابر ظلم ستمگران وجاهلان عصر حاضر مقاومت می کنند به امید خدا در این امتحان بزرگ سربلند خواهند شد {یریدون لیطفووا نور الله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون}

3
بدون‌نام (مهمان)
1392/11/24

ان شاءالله خدوند بر دستان اخوان باردیگر کاخ تمدن اسلامی را بنا نمایید و بر ایمان مادران داغ دیده در هر کجای دنیا که باشندبیفزایید